PARTNER PORTALU
  • BGK

Autobusy w Swarzędzu: więcej kursów

  • 24swarzedz.pl    4 października 2011 - 08:26
Autobusy w Swarzędzu: więcej kursów

Z początkiem października wrócił zimowy rozkład autobusowy linii 401. Oznacza to zwiększenie liczby kursów w newralgicznych godzinach.
Taki stan rzeczy można zawdzięczać głównie mieszkańcom, którzy postanowili walczyć o swoje prawa i przywrócić normalne godziny kursowania autobusów.

Przypomnijmy, że co roku 1 września zaczynał obowiązywać zimowy rozkład swarzędzkiej komunikacji. W tym roku na linii 401 zostawiono rozkład letni, w którym jest zdecydowanie mniej kursów. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz swoją decyzję tłumaczył ograniczonymi środkami i koniecznością oszczędności ze względu na drastyczne podwyżki cen paliwa.

Mieszkańcy Swarzędza przyjęli taką decyzję z niedowierzaniem i oburzeniem. Protesty doprowadziły do powrotu normalnego, zimowego rozkładu jazdy na linii 401.

Urząd Miasta i Gminy wprowadził również dodatkowy kurs na linii 412 o godzinie 7.10 z Poznania, który będzie realizowany autobusem 18-metrowym.

W związku z częstymi i uciążliwymi korkami w okolicy Ronda Śródka, UMiG Swarzędz podjął decyzję, że w przypadku odnotowywania znaczących opóźnień na liniach jadących ul. Warszawską, wprowadzona zostanie zasada, że jeden z autobusów na linii 401 i jeden z autobusów na linii 405 będzie zawracał w okolicach ul. Mogileńskiej w Poznaniu.

Z tego miejsca na Śródkę i z powrotem można dojechać liniami tramwajowymi. Kurs do ul. Mogileńskiej będzie oznaczony na przedniej szybie autobusu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.