PARTNER PORTALU
 • BGK

Autobusy za darmo: Kościerzyna wprowadza bezpłatną komunikację miejską

 • AT    13 marca 2015 - 08:16
Autobusy za darmo: Kościerzyna wprowadza bezpłatną komunikację miejską
Biletów nie trzeba będzie kupować wraz z początkiem kwietnia (fot.flickr.com/ VeloBusDriver)

Od 1 kwietnia w Kościerzynie nie będzie trzeba płacić za bilety autobusowe. Miasto wprowadza bezpłatną komunikację miejską.
To pomysł nowego burmistrza Michała Majewskiego, który poparli także radni miasta. Darmowa komunikacja ma być sposobem na ograniczenie ruchu samochodów oraz zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Ma też zachęcić mieszkańców do podróży środkami komunikacji zbiorowej -czytamy w "Gazecie Wyborczej"

Rozkład jazdy się nie zmieni, częstotliwość kursów będzie taka sama.

Ile będą kosztowały zmiany? Zanim zaplanowano darmowe przejazdy autobusami, w budżecie miasta na utrzymanie komunikacji miejskiej zarezerwowano 250 tys. zł. Teraz koszty wzrosną do około 300 tys. zł. Biletów nie trzeba będzie kupować wraz z początkiem kwietnia - podaje "GW"

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • and , 2015-03-20 08:52:38

  Do Gość: pomysł jest świetny i godny naśladowania. Brawo dla pana burmistrza, nic lepszego nie mogło spotkać Kościerzyny!
 • pllo, 2015-03-13 19:32:02

  Czy urzędnicy, lekarze, nauczyciele, policjanci,strażacy, strażnicy wszelkiej maści, politycy, spsłowie, pracują za darmo skoro za ich usługi bezpośrednio nie płacimy . Jeżelio tylu ich utrzymujem y tą garstką kierowców też sobie poradzimy. O tym że komunikacją miejską jeżdżą najniżerj upiosażeni ...i że jest ona najbardziej ekologicznym środkiem transportu miejskiego nie warto wspominać. Tylko kogo to obchodzi. Nie ma lepszegho sposobu na drenaż miejskich kas. Składka na autobusy z kas miejskich a wzarządach spółek miejscy włodarzer. Takie aki sobie finansowy wehikuł przy którym perpetum mobile ma sprawność mniejszą od kotła parowego. Dlaczego ma zyskć 1000 biednych skoro może zyskać 1 bogaty u koryta.  rozwiń
 • kamil, 2015-03-13 12:02:17

  Drogi Gościu, Musisz wypłynąć na szersze horyzonty i wtedy dostrzec korzyści wynikające z darmowej komunikacji. Dam Ci jeden prosty przykład: oszczędność dla mieszkańców - nie tylko na biletach, ale także na paliwie, naprawach aut (im dłużej jeździmy, tym częściej się psuje auto prawda?). Kwestie... środowiskowe i bezpieczeństwa wydają się zbyt oczywiste, aby je poruszać. Co do kierowców autobusów - zapewniając im klientów, zapiewniamy im miejsca pracy :) Wydanie 50 tys. zł więcej w porównaniu do otrzymanych korzyści, jest "drobnymi". Pozdrawiam.  rozwiń