PARTNER PORTALU
 • BGK

Autobusy zamiast pociągów ŁKA na trasie z Łodzi do Sieradza

 • PAP/JS    13 maja 2018 - 15:03
Autobusy zamiast pociągów ŁKA na trasie z Łodzi do Sieradza
Od 30 maja do 6 czerwca autobusy na odcinku Pabianice - Łask zastąpią dwa ostanie pociągi w relacji Łódź - Sieradz i ostatni z Sieradza. (fot. pixabay.com)

Ze względu na rozpoczynającą się modernizację linii kolejowej, na odcinku z Pabianic do Łasku, Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA) wprowadzi w maju zastępczą komunikację autobusową. Częściowo zostanie zmieniony też rozkład jazdy.
Utrudnienia dla pasażerów związane są z modernizacją linii nr 14, łączącej Łódź ze Zduńską Wolą i Sieradzem. Pierwsze prace PKP PLK zaplanowały na 16 maja. Wówczas rozpocznie się budowa rozjazdów w Dobroniu, co pozwoli na mijanie się w tym miejscu pociągów i zwiększy przepustowość linii podczas właściwej modernizacji trasy.

Jak informuje regionalny przewoźnik, z tego względu od 16 do 19 maja zmieniony zostanie rozkład jazdy dwóch ostatnich pociągów z Łodzi do Sieradza i ostatniego pociągu z Sieradza do Łodzi.

Najwięcej utrudnień pasażerów ŁKA czeka od 20 do 29 maja. To wtedy 26 z 34 pociągów na odcinku Pabianice - Łask zostanie zastąpionych komunikacją autobusową. Przystanki wyznaczono w Pabianicach i Łasku przy stacjach kolejowych, natomiast w Chechle, Dobroniu i Kolumnie - w oznaczonych miejscach w ciągu drogi wojewódzkiej 482. Cztery pociągi w godzinach porannych z Sieradza do Łodzi i cztery w godzinach popołudniowych z Łodzi do Sieradza pojadą normalnie.

Od 30 maja do 6 czerwca autobusy na odcinku Pabianice - Łask zastąpią dwa ostanie pociągi w relacji Łódź - Sieradz i ostatni z Sieradza.

Ulotki z rozkładem jazdy między 16 maja a 6 czerwca mają być dostępne w kasach oraz u kierowników pociągów od poniedziałku. Rozkład jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dostępny jest również na stronie internetowej www.lka.lodzkie.pl.

Właściwe prace modernizacyjne linii Łódź Kaliska - Zduńska Wola rozpoczną się 10 czerwca. O organizacji ruchu składów ŁKA podczas tej inwestycji przewoźnik ma informować szczegółowo.

Prace w ramach inwestycji za 290 mln zł mają zakończyć się w drugiej połowie 2020 roku. Obejmie ona wymianę torów i sieci trakcyjnej, przebudowę i remont pięciu wiaduktów, 12 mostów kolejowych i 12 przepustów.

Po modernizacji 42-kilometrowego odcinka linii nr 14 czas podróży między Łodzią Kaliską a Zduńską Wolą skróci się o ok. 15 minut. Pociągi będą mogły jeździć z prędkością do 120 km/h. Stacje i przystanki zyskają nowe wiaty, ławki, oświetlenie i oznakowanie. Powstaną także przejścia podziemne wyposażone w windy dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Przebudowa obejmie również 35 przejazdów i wyposażenie ich m.in. w nowe urządzenia samoczynnej sygnalizacji przejazdowej, co zwiększy poziom bezpieczeństwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.