Autokary w złym stanie technicznym

- 620 skontrolowanych autokarów, 146 mandatów dla kierowców i 34 zatrzymane dowody rejestracyjne - to bilans prowadzonych przez Inspekcję Transportu Drogowego kontroli autokarów na półmetku wakacji. Oznacza to, że średnio w co dwudziestym autokarze wykryto usterki.
Autokary w złym stanie technicznym

Inspektorzy transportu drogowego zatrzymują dowód rejestracyjny pojazdu w sytuacji, gdy auto wymaga niezwłocznej naprawy. Jak powiedział rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, z 34 autokarów, których dowody rejestracyjne zatrzymano w ciągu ostatniego miesiąca, sześć było w tak fatalnym stanie, że został wydany zakaz dalszej jazdy.

Jak zwrócił uwagę rzecznik, niepokojący jest fakt, że czterech kierowców autokarów jechało pod wpływem alkoholu. "Dwóch z nich miało ok. 0,8 promila alkoholu we krwi, więc popełnili przestępstwo, a dwóch pozostałych popełniło wykroczenie, ponieważ mieli poniżej 0,5 promila alkoholu we krwi" - wyjaśnił Gajadhur. Obaj pijani kierowcy zostali złapani w woj. zachodniopomorskim: jeden wiózł 48 pasażerów na trasie Pyrzyce-Szczecin, a drugi 29 osób na trasie Szczecin-Stargard Szczeciński. Pozostałych dwóch kierowców złapano w Krakowie i na Mazowszu.

W czasie ubiegłorocznych wakacji inspektorzy skontrolowali blisko 1,7 tys. autokarów turystycznych. 264 kierowców ukarali mandatami. Stan techniczny 77 pojazdów budził wątpliwości, więc trzeba było zatrzymać ich dowodu rejestracyjne. W 14 przypadkach pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy. Nie zatrzymano natomiast żadnego kierowcy będącego po spożyciu alkoholu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Autokary powinny być często kontrolowane. Bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu.

BUSOMAT.PL, 2013-08-04 23:18:28 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE