PARTNER PORTALU
  • BGK

Autonomiczne pojazdy nadzieją branży transportu drogowego

  • PAP/AT    23 listopada 2017 - 06:32
Autonomiczne pojazdy nadzieją branży transportu drogowego
Autonomiczna technologia obniży koszty zużycia paliwa i transportu o 5-30 proc. (fot.shutterstock)

Polska Branża transportu drogowego to jedna z największych sił przewozowych w Europie. Może więc być doskonałym inkubatorem tzw. autonomicznych pojazdów.
Pojazdami poruszającymi się bez kierowców najbardziej w Europie mogą być zainteresowani polscy przewoźnicy. Ale najpierw muszą poznać koszty - informuje "Puls Biznesu".

Polska Branża transportu drogowego to jedna z największych sił przewozowych w Europie. Ma też floty bardzo nowoczesnych samochodów i jest zainteresowana innowacyjnymi rozwiązaniami. Może więc być doskonałym inkubatorem tzw. autonomicznych pojazdów - czytamy.

Jak pisze "PB", niemal wszyscy producenci aut ciężarowych już oferują albo pracują nad autonomicznymi "tirami". Przybywa też producentów, którzy samojeżdżące pojazdy, sterowane przez inteligentne oprogramowanie, postrzegają jako wielką nadzieję branży transportu drogowego.

Czytaj też: Kierowca, praca: Potrzeba 100 tys. pracowników, a chętnych nie ma. Pomogą cudzoziemcy?

Dzięki autonomicznym ciężarówkom można minimalizować problem braku kierowców, z którym zmagają się firmy transportowe w Europie.

"PB" powołuje się na firmę konsultingową PwC, która w 2016 r. przedstawiła prognozę dotyczącą tej gałęzi transportu. Według niej, autonomiczna technologia obniży koszty zużycia paliwa i transportu o 5-30 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.