PARTNER PORTALU
  • BGK

Awaria ciepła w Raciborzu usunięta

  • PAP/MN    13 stycznia 2017 - 08:27
Awaria ciepła w Raciborzu usunięta
Ciepło powraca do raciborskich kaloryferów. (fot. pixabay.com)

• W nocy z 12 na 13 stycznia usunięto awarię magistrali cieplnej w Raciborzu.
• Skutki awarii dotknęły ok. 12 tys. odbiorców w tym mieście.
• Ciepło powinno dotrzeć do mieszkańców najpóźniej w godzinach przedpołudniowych.
Według wcześniejszych informacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju, którego jednym z oddziałów jest Zakład Cieplny w Raciborzu, powodem przerwy w dostawach ciepła stała się awaria sieci ciepłowniczej o średnicy 400 mm przy ul. Warszawskiej w Raciborzu.

Jak przekazał w piątek rano dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, z informacji, które tam napłynęły wynika, że awarię usunięto ok. godz. 1 w nocy; od rana ciepło miało docierać do odbiorców, a sytuacja całkowicie wrócić do normy - do południa.

Awaria, przy usuwaniu której do pomocy poproszono strażaków, oznaczała dla odbiorców brak ciepła w kaloryferach podpiętych do sieci ciepłowniczej, jak i ogrzewania wody z sieci.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju do 2011 r. należało do Skarbu Państwa. Po prywatyzacji właścicielem 85 proc. udziałów PEC stała się Spółka Energetyczna Jastrzębie - należąca do Jastrzębskiej Spółki Węglowej i skupiająca także m.in. kopalniane elektrociepłownie.

Pod koniec kwietnia ub. roku 100 proc. akcji jastrzębskiego PEC kupiła za 190,4 mln zł od SEJ spółka PGNiG Termika. W sierpniu PGNiG Termika kupiła całą SEJ za blisko 372 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.