PARTNER PORTALU
  • BGK

Awaria ciepłownicza w Katowicach usunięta

  • PAP    26 lutego 2018 - 17:46

Pracownicy spółki Tauron Ciepło usunęli w poniedziałek po południu awarię ciepłociągu w Katowicach; trwa ponowne uruchamianie sieci - poinformowała rzeczniczka firmy Małgorzata Kuś.
Nieszczelność ciepłociągu w rejonie ulic Mikusińskiego i Kotlarza zauważono w niedzielę (25 lutego) wieczorem. W rurze powstała kilkucentymetrowa dziura.

Jak podawało rano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, usunięcie awarii wiązało się z wyłączeniem uszkodzonego odcinka rurociągu i wstrzymaniem dostaw ciepła do odbiorców. W związku z dużym spadkiem temperatury w nocy, podjęto decyzję o wstrzymaniu prac remontowych do godzin porannych.

Rzeczniczka Tauron Ciepło zaznaczyła, że część prac naprawczych prowadzono bez odcinania dostaw ciepła, wstrzymano je tylko na krótki czas i tylko do części mieszkań - tam, gdzie było to konieczne.

"Awaria dotyczyła maksymalnie 400 mieszkań. Ich mieszkańcy mogli mieć przez pewien czas niższą o kilka stopni temperaturę" - powiedziała Kuś. Rzeczniczka dodała, że po technicznym usunięciu awarii, trwa ponowne napełnianie sieci wodą i testy po naprawie.

Tauron Ciepło należy do największych spółek ciepłowniczych w kraju. Dostarcza ciepło do ok. 200 tys. gospodarstw domowych, czyli ok. 700 tys. mieszkańców.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.