PARTNER PORTALU
  • BGK

Awaria ciepłownicza w Warszawie

  • PAP    16 marca 2012 - 17:39
Awaria ciepłownicza w Warszawie

Fragment ważnej warszawskiej arterii - ulicy Sobieskiego - został zamknięty w piątek po pęknięciu magistrali ciepłowniczej w okolicy skrzyżowania z ulicą Idzikowskiego. W wyniku awarii zapadło się kilkadziesiąt metrów kwadratowych jezdni.
Zamknięte do odwołania zostały obie jezdnie ul. Sobieskiego między skrzyżowaniem z aleją Sikorskiego a ulicą Beethovena. W okolicach skrzyżowania zamknięta jest też ulica Idzikowskiego. Jak powiedział Adam Sobieraj ze stołecznego Zarządu Dróg Miejskich, konieczne będzie odtworzenie wypłukanej przez wodę podbudowy ulicy i jej nawierzchni.

Pęknięcie rury ciepłowniczej spowodowało wylanie się na ulice dużej ilości gorącej wody. Uwięziła ona miejski autobus i kilka samochodów. W miejscu awarii zapadło się kilkadziesiąt metrów kwadratowych jezdni. Okolicę spowiły kłęby pary, większość gorącej wody spłynęła aleją Sikorskiego. Z pojazdów, które utknęły w gorącej wodzie, strażacy ewakuowali ludzi przy pomocy drabin.

Służby miejskie i policja całkowicie zamknęły ruch na okolicznych ulicach, w tym i na ważnym skrzyżowaniu Sobieskiego i Sikorskiego z powodu - jak podano - kłębów pary, ograniczających widoczność.

Po południu policja stopniowo przywracała ruch. Najpierw otwarto przejazd z alei Witosa w ulicę Sobieskiego, ale tylko w kierunku Wilanowa. Potem można było skręcać z Sobieskiego w kierunku trasy siekierkowskiej. Na końcu odblokowano przejazd z alei Sikorskiego do alei Witosa. Objazd zamkniętego odcinka Sobieskiego wyznaczono przez ulice Beethovena i aleję Witosa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.