PARTNER PORTALU
  • BGK

Awaria sieci ciepłowniczej

  • PAP    24 marca 2011 - 10:00
Awaria sieci ciepłowniczej

Ponad 12 tys. odbiorców w Dąbrowie Górniczej dotknęła awaria sieci ciepłowniczej. Większość mieszkańców objętego awarią rejonu – prócz zimnych kaloryferów – nie ma ciepłej wody.
Usuwanie uszkodzenia sieci może potrwać kilkanaście godzin. Powodem utrudnień okazało się rozszczelnienie ciepłociągu o średnicy 60 cm. Od 6.30 ciepło w kaloryferach i ciepła woda przestały docierać do 12150 odbiorców w rejonie ulic Piłsudskiego, Morcinka, Granicznej, Tysiąclecia i Zagłębia Dąbrowskiego, a także osiedli Gołonóg, Adamieckiego, Reden i Łęknice.

Wznowienie dostaw ciepła technicy dąbrowskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej planują na noc z czwartku na piątek.

To niejedyna tego dnia awaria infrastrukturalna w regionie. Sieć ciepłownicza rozszczelniła się również w czwartek rano w ścisłym centrum Częstochowy. Ciepło do wieczora nie będzie docierać do mieszkańców niektórych budynków przy Alei Najświętszej Marii Panny oraz ulicach Racławickiej i Dąbrowskiego.

Z kolei w podrybnickich miejscowościach Łuków, Lyski i Czernica w środę wieczorem uszkodzona została linia energetyczna. Do czwartkowego poranka prądu nie miało tam łącznie ok. 600 odbiorców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.