Awaria sieci ciepłowniczej

Ponad 12 tys. odbiorców w Dąbrowie Górniczej dotknęła awaria sieci ciepłowniczej. Większość mieszkańców objętego awarią rejonu – prócz zimnych kaloryferów – nie ma ciepłej wody.
Awaria sieci ciepłowniczej

Usuwanie uszkodzenia sieci może potrwać kilkanaście godzin. Powodem utrudnień okazało się rozszczelnienie ciepłociągu o średnicy 60 cm. Od 6.30 ciepło w kaloryferach i ciepła woda przestały docierać do 12150 odbiorców w rejonie ulic Piłsudskiego, Morcinka, Granicznej, Tysiąclecia i Zagłębia Dąbrowskiego, a także osiedli Gołonóg, Adamieckiego, Reden i Łęknice.

Wznowienie dostaw ciepła technicy dąbrowskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej planują na noc z czwartku na piątek.

To niejedyna tego dnia awaria infrastrukturalna w regionie. Sieć ciepłownicza rozszczelniła się również w czwartek rano w ścisłym centrum Częstochowy. Ciepło do wieczora nie będzie docierać do mieszkańców niektórych budynków przy Alei Najświętszej Marii Panny oraz ulicach Racławickiej i Dąbrowskiego.

Z kolei w podrybnickich miejscowościach Łuków, Lyski i Czernica w środę wieczorem uszkodzona została linia energetyczna. Do czwartkowego poranka prądu nie miało tam łącznie ok. 600 odbiorców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE