PARTNER PORTALU
  • BGK

Awaria sieci ciepłowniczej w Katowicach

  • PAP    14 maja 2010 - 09:59

Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy odbiorców w Katowicach nie ma w piątek rano ciepłej wody. Awaria, która nastąpiła podczas przełączania źródeł zasilania, ma zostać usunięta jeszcze dzisiaj.
Jak poinformował Jacek Urban z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Katowicach (PEC), ciepła woda nie dociera do śródmieścia i południowych dzielnic miasta wskutek rozszczelnienia sieci. Nastąpiło ono podczas przełączania źródła zasilania - na chorzowską elektrociepłownię Elcho.

Urban wyjaśnił, że przełączenia w systemie zasilania są konieczne wobec zakończenia sezonu grzewczego i konieczności wykonania w tym czasie prac remontowych i konserwacyjnych. Przełączenia zwykle odbywają się na tyle płynnie, że odbiorcy mogą zauważyć najwyżej pewne zmiany ciśnienia.

Tym razem procedura wywołała awarię odczuwalną w dużej części sieci. Choć specjaliści wyizolowali już miejsce uszkodzenia, nie rozpoczęli jeszcze odkopywania ciepłociągu. Zapewniają, że na razie będą starać się tak poprzełączać sieć, by zminimalizować zasięg niedogodności. Ciepła woda ma wrócić do mieszkańców Katowic jeszcze w piątek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.