PARTNER PORTALU
  • BGK

Awaria wodociagów w Kielcach usunięta

  • PAP    10 lutego 2012 - 18:15

Ekipy Wodociągów Kieleckich zlokalizowały i usunęły w piątek awarię na jednej z głównych magistrali wodociągowych w mieście. Mieszkańcy Kielc mają już wodę - poinformował rzecznik Wodociągów Kieleckich Ziemowit Nowak.
ZAKTUALIZOWANE. Do awarii na głównej magistrali wodociągu doszło w piątek w Kielcach.

Awaria nastąpiła na rondzie Giedroycia, miejsce to zostało już zabezpieczone. Ciśnienie w sieci zaczęło wzrastać.

Przez kilka godzin mieszkańcy niektórych części miasta byli pozbawienie wody lub ciśnienie wody było niskie. Rzecznik powiedział PAP, że nie można określić liczby kielczan, którzy nie mieli wody, gdyż np. mogła ona nie docierać tylko do wyższych pięter bloków lub do wyżej położonych budynków.

Dodał, że trudno było zlokalizować miejsce awarii, gdyż woda wylewała się prosto do rzeki Silnicy. Zanim znaleziono to miejsce, istniało zagrożenie, że wody będzie pozbawiona połowa miasta.

Od początku mrozów dochodzi w Kielcach do awarii sieci wodociągowej, ale braki w dostawie wody dotyczyły z reguły niewielkich obszarów miasta. Największa - oprócz piątkowej - awaria dotknęła mieszkańców 70 bloków i została usunięta w ciągu kilka godzin.

Wczesneij informowaliśmy, że według rzecznika w sieci wodociągów zaczęło gwałtownie spadać ciśnienie wody. "Wszystko wskazuje na to, że doszło do awarii głównej magistrali o przekroju 400 mm od strony ujęcia w Białogonie, zaopatrującego ponad połowę mieszkańców miasta" - powiedział.

Braki wody wystąpiły w budynkach na terenie wzdłuż ul. Krakowskiej, osiedli spółdzielni Domator, na osiedlach Herby, Pakosz, wzdłuż ul. Wojska Polskiego, na osiedlu KSM.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.