PARTNER PORTALU
  • BGK

Awaria wodociągu w Krakowie

  • PAP    17 grudnia 2010 - 09:28

Przywrócono ruch na położonym w centrum Krakowa Moście Dębnickim. W nocy w okolicach mostu i ulicy Kościuszki doszło do awarii magistrali wodociągowej - poinformował rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji SA Piotr Ziętara.
- Na razie nie znamy przyczyny awarii magistrali. Przypuszczamy, że jedną z nich był mróz. Inną mogła być tegoroczna powódź. Wisła napierała wtedy na konstrukcję mostu i być może wskutek tego został przesunięty cały rurociąg. Nie mieliśmy wcześniej możliwości, by to sprawdzić, gdyż wiązałoby to się ze wstrzymaniem ruchu w tym newralgicznym miejscu miast - powiedział Ziętara.

Informacja o wycieku wody dotarła do MPWiK kilkanaście minut przed godziną 1 w nocy. Podjęto decyzję o wyłączeniu z eksploatacji uszkodzonej sieci wodociągowej. Okoliczni mieszkańcy nie byli jednak pozbawieni wody, bo dostarczono im ją innym połączeniem.

Zamknięcie mostu - który jest newralgicznym miejscem dla układu komunikacyjnego Krakowa - spowodowało gigantyczne korki (których rozładowywanie cały czas trwa). Autobusy komunikacji miejskiej korzystały z objazdów przez ul. Piłsudskiego, Straszewskiego, Dietla, most Grunwaldzki. Prywatne samochody kierowano na tą trasę oraz Most Zwierzyniecki.

Informacja o wycieku wody dotarła do MPWiK kilkanaście minut przed godziną 1 w nocy. Podjęto decyzję o wyłączeniu z eksploatacji uszkodzonej sieci wodociągowej. Okoliczni mieszkańcy nie byli jednak pozbawiani wody, bo dostarczono im ją innym połączeniem.

- Wszystkie czynności ukierunkowane są teraz na przywrócenie ruchu kołowego na Moście Dębnickim w możliwie najkrótszym czasie. Miejsce awarii zostało podkopane, brygady wykonują czynności związane z zabezpieczeniem samego miejsca awarii, jaki bezpośredniego sąsiedztwa tj. chodnika, pasa drogowego i skrzyżowania - dodał rzecznik MPWiK SA.

Czytaj też:

Pruszków znów ma wodę 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.