PARTNER PORTALU
  • BGK

Awarie na kolei

  • PAP    8 grudnia 2012 - 11:26
Awarie na kolei

Dwie awarie były przyczyną utrudnień w komunikacji kolejowej w nocy z piątku na sobotę w województwie śląskim - podało w sobotę Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego.
W piątek tuż przed godz. 20.00 pomiędzy stacjami Jaworzno Szczakowa - Sosnowiec Jęzor na pociąg pospieszny relacji Kraków - Świnoujście spadła zerwana sieć trakcyjna. Ruch kolejowy na szlaku kolejowym Katowice - Kraków został całkowicie zablokowany, bo sąsiednie torowisko jest remontowane. Po dojeździe pociągu sieciowego pociąg pospieszny do Świnoujścia został cofnięty i kontynuował jazdę drogą okrężną przez Sosnowiec Maczki, Sosnowiec Południowy, Katowice Zawodzie. Naprawę sieci trakcyjnej zakończono po północy.

Czytaj też:Pakiet dla bezpieczeństwa na kolei

Wkrótce potem, po godz. 1.00, w Zebrzydowicach w powiecie cieszyńskim na stacji kolejowej pociąg osobowy relacji Kraków - Petrovice u Karvin, w Czechach przepalił sieć trakcyjną i został unieruchomiony. Część pasażerów przesiadła się do pociągu pospiesznego relacji Warszawa - Wiedeń. Ruch kolejowy odbywał się sąsiednim torowiskiem. O godz. 03:10 pociąg ruszył do Czech. Naprawę sieci trakcyjnej zakończono po godz. 4.00.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.