PARTNER PORTALU
  • BGK

Awarie prądu - posypią się kary

  • PAP    19 stycznia 2011 - 10:42
Awarie prądu - posypią się kary

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki nałożył karę w wysokości 1 mln zł na spółkę dystrybucyjną Enion za zeszłoroczne awarie linii energetycznych na terenie jury krakowsko-częstochowskiej - poinformowała rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska.
Na początku 2010 r. w Małopolsce zaczęły się awarie zasilania, spowodowane przez lód oraz szadź. Rano 10 stycznia ubiegłego roku prądu nie miało 111 tys. odbiorców - ustalił URE. Najtrudniejsza sytuacja panowała w powiatach: krakowskim, olkuskim i miechowskim.

Rzeczniczka wyjaśniła, że Urząd badał okres od 1 grudnia 2009 r. do końca stycznia 2010 r.

"Przedsiębiorstwo nie dołożyło należytej staranności w utrzymaniu swoich urządzeń i sieci" - wyjaśniła Głośniewska. "Ponadto w niewłaściwy sposób była prowadzona wycinka drzew, co przyczyniło się do poszerzenia zakresu awarii" - dodała.

Zaznaczyła, że obowiązek utrzymania sieci energetycznej przez przedsiębiorstwo dystrybucyjne w stanie gwarantującym ciągłe i niezawodne dostawy energii elektrycznej jest zapisany w Prawie energetycznym i koncesji na dystrybucję energii (udzielanej przez URE).

"Enion może odwołać się od kary nałożonej przez prezesa URE do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów" - poinformowała Głośniewska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.