B. prezes MPWiK oskarżony o niegospodarność

Katowicka prokuratura oskarżyła o niegospodarność byłego prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Mysłowicach (MPWiK). Według ustaleń śledztwa Krzysztof K. wyrządził spółce szkodę przekraczającą 4 mln zł.
B. prezes MPWiK oskarżony o niegospodarność

Informację o zamknięciu śledztwa w tej sprawie przekazała w czwartek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek. Akt oskarżenia został przesłany do Sądu Okręgowego w Katowicach.

"Oskarżony odpowie przed sądem za popełnienie trzech przestępstw dotyczących niegospodarności przy zarządzie mieniem przedsiębiorstwa i wyrządzenie szkody w mieniu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Mysłowicach w łącznej kwocie 4,2 mln zł" - powiedziała Zawada-Dybek.

Pierwszy zarzut dotyczy nabycia we wrześniu 2009 roku od prywatnego przedsiębiorcy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Jak podaje prokuratura, MPWiK dokonało tego zakupu bez przeprowadzenia inwentaryzacji sieci kanalizacyjnej i wodociągowej i zapłaciło za te urządzenia o wiele więcej niż były w rzeczywistości warte.

Prokuratura zarzuca też byłemu prezesowi, że na koszt MPWiK wymienił kanalizację deszczową, która była własnością prywatną. Trzeci zarzut z aktu oskarżenia dotyczy kupna specjalistycznego pojazdu. Wyposażenie tego samochodu nie było w żaden sposób związane z przedmiotem działalności MPWiK i nigdy nie był przez tę spółkę wykorzystany - mówią prokuratorzy.

Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw, nie stosowano wobec niego środków zapobiegawczych. Może mu grozić kara do 10 lat pobawienia wolności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE