PARTNER PORTALU
  • BGK

Bakterie coli wykryto w miejskich wodociągach w Pasłęku

  • PAP/MN    21 września 2017 - 16:56
Bakterie coli wykryto w miejskich wodociągach w Pasłęku
Wodociąg zaopatruje w wodę 15 miejscowości. (fot. pixabay)

W Pasłęku woda z miejskich wodociągów nie nadaje się do spożycia - poinformował w czwartek (21 września) Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. W pobranych próbkach wody stwierdzono obecność bakterii coli.
Jak podało radio RMF obecność bakterii w wodociągach może być efektem powodzi. Podtopienia spowodowała rzeka Wąska, która po obfitych opadach deszczu wylewając się z koryta zalała część miasta.

Obecnie woda z wodociągów nadaje się tylko do celów gospodarczych, np. spłukiwania toalet. Mieszkańcy mogą pić wodę butelkowana lub z podstawionych beczkowozów.

Wodociąg zaopatruje w wodę 15 miejscowości. Oprócz Pasłęka także Mariankę, Leszczynę, Borzynowo, Aniołowo, Rogowo, Zielony Grąd, Rzeczną, Łączną, Krosno, Krosienko, Robity, Kupin, Gołąbki i Pólko. W sumie wodę z wodociągu pobiera 14 tys. 181 osób.

Jak podał w komunikacie sanepid, administrator wodociągu został zobowiązany do poinformowania mieszkańców o braku przydatności wody do spożycia. Musi także zapewnić wody o właściwej jakości z innego, zastępczego źródła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.