PARTNER PORTALU
  • BGK

Beata Szydło o programie Mieszkanie plus: To priorytet dla ministra Adamczyka

  • PAP/EM    26 stycznia 2017 - 16:22
Beata Szydło o programie Mieszkanie plus: To priorytet dla ministra Adamczyka
W ramach pilotażu mieszkania już zaczynają powstawać (fot. P. Tracz / KPRM)

Priorytetem dla ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka jest sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości - Mieszkanie plus - powiedziała w czwartek (26 stycznia) premier Beata Szydło. Dodała, że minister Adamczyk ma także skutecznie wydać pieniądze unijne.
"Pan minister Adamczyk ma właściwe jedno zadanie: zadanie polegające na konsekwentnym, skutecznym wydawaniu pieniędzy unijnych i realizowaniu inwestycji" - powiedziała premier podczas konferencji prasowej w ramach przeglądu resortów.

Jak oceniła, do tej pory resort świetnie sobie z tym radzi, bo realizuje projekty, które są już zaawansowane i na które podpisywane są umowy na różne kwoty środków unijnych.

Czytaj też: Mieszkanie Plus: dobry kierunek, ale za wcześnie na mówienie o efektach

Premier wskazała, że szef resortu budownictwa ma trzy najważniej cele. "Pierwsza rzecz - sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości - Mieszkanie plus. To jest to zadanie, z którego na pewno pan minister Adamczyk zostanie rozliczony na koniec roku. Pilotażowy program już ruszył. Mieszkania już zaczynają powstawać. Ale to jest dopiero pilotaż" - mówiła Szydło.

Szefowa rządu oceniła, że program "jest ambitny, kompleksowy, złożony z kilku programów, które są kierowane zarówno do samorządów, jak i do indywidualnych inwestorów i do inwestorów, którzy budują na systemie wielorodzinnym. To jest ten najważniejszy priorytet dla ministra Adamczyka" - podkreśliła Beata Szydło.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.