PARTNER PORTALU
  • BGK

Beata Szydło: przemysł stoczniowy może być ważną gałęzią polskiej gospodarki

  • PAP/KDS    23 czerwca 2017 - 12:47
Beata Szydło: przemysł stoczniowy może być ważną gałęzią polskiej gospodarki
Beata Szydło (fot. PTWP)

W piątek (23 czerwca) w Szczecinie odbyły się uroczystości położenia stępki pod budowę promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. - Wierzę, że wykorzystamy ogromny potencjał drzemiący w Szczecińskiej Stoczni - podkreśliła w liście skierowanym do uczestników premier Beata Szydło.
Premier Beata Szydło w odczytanym w piątek przez ministra gospodarki i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka liście podziękowała wszystkim, którzy "swą ciężką pracą i profesjonalizmem przyczynili się do sukcesu, jakim jest budowa promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej".

Jak napisała w liście premier "położenie stępki to w tradycji morskiej moment szczególny". "Jest znakiem i zapowiedzią nowej wspaniałej jednostki, świadectwem fachowości i świadectwem twórców. Życzę, by stała się także symbolem odrodzenia polskiego przemysłu stoczniowego" - dodała szefowa rządu.

"Uroczystość położenia stępki pod budowę promu Ropax dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej to wydarzenie ważne i symboliczne dla wszystkich mających na sercu dobro naszej gospodarki" - oceniła premier. Zdaniem premier ta gałąź przemysłu może być jednym z najważniejszych elementów rozwoju polskiej gospodarki.

Szydło przypomniała, że "prom, którego budowę rozpoczynamy jest pierwszą nową jednostką, kupioną przez naszego armatora od niemal 40 lat w polskiej stoczni". "To także pierwszy statek, który po 8-letniej przerwie opuści dawną Stocznię Szczecińską" - wskazała. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Grzegoez, 2017-06-23 13:18:34

    Alternatywna rzeczywistość z głów naszych rządzących znów się ujawnia i nakazuje im twierdzić że odradza się coś, co dobrze prosperuje.