PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą guzki w metrze

  • Przegląd prasy/Gazeta Stołeczna    30 kwietnia 2011 - 08:40
Będą guzki w metrze

Metro Warszawskie chce podpisać po długim weekendzie umowę z wykonawcą na montaż pasów z guzkami dla niewidomych na peronach. Wciąż daleko do pozwoleń na budowę stacji drugiej linii metra.
Przetarg na pasy z guzkami wygrała firma PHU Urbanowski, która jako jedyna złożyła ofertę. Metro w najbliższy piątek chce podpisać umowę z wykonawcą. Potem ma być ustalony harmonogram prac – podaje „Gazeta Stołeczna”.

Wiadomo już, że nie obejdzie się bez utrudnień. Najprawdopodobniej wydłużane będą przerwy nocne i pociągi rano będą wyruszać później niż zwykle. Kolejnych kłopotów można się spodziewać w weekendy, kiedy będą zamykane dla pasażerów poszczególne stacje.

Kierownictwo metra uważa, że większość prac, m.in. montaż guzków na krawędziach peronów, uda się wykonać do końca sierpnia

Wciąż daleko za to do pozwoleń na budowę stacji drugiej linii metra (ONZ, Świętokrzyska i Dworzec Wileński). Wojewoda znowu wytknął liczne braki w dokumentacji. W szczególności nie ma uzgodnień konserwatorskich związanych z zagrożeniem dla zabytków.

Czytaj też: Jest zgoda na budowę tuneli metra

Podczas spotkania roboczego z przedstawicielami inwestora i projektantami wyznaczono nieprzekraczalny termin uzupełnienia dokumentów na 5 maja. W przeciwnym razie procedurę uzyskania pozwoleń trzeba by rozpocząć od nowa, co opóźniłoby inwestycję o kolejne miesiące.

Ratusz liczył, że w wakacje uda się rozkręcić budowę wszystkich stacji centralnego odcinka metra. Nie wiadomo, czy to realne – pisze „Gazeta Stołeczna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.