PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą kary za przepełnione busy

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    13 stycznia 2011 - 06:59
Będą kary za przepełnione busy

Już niebawem kierowcy busów mogą zapłacić nawet 100 zł kary za każdego pasażera ponad stan. Jest to pięć razy więcej niż dotychczas. Przypisy wejdą w życie, jeśli nowy taryfikator mandatów zostanie zaakceptowany przez premiera.
Takie plany nie podobają się właścicielom prywatnych firm przewozowych. Zwracają oni uwagę na fakt, że w autobusach MPK nie ma żadnego limity dotyczącego przewozu pasażerów, natomiast autobusy często są tak przepełnione, że kierowcy nie mogą zamknąć drzwi.

Na nowych przepisach i tak najbardziej ucierpią pasażerowie. Kierowcy busów zapowiadają bowiem, że nie będą się zatrzymywać na przystankach, jeśli będą mieć komplet. A busy to często dla osób dojeżdżających do podkrakowskich gmin jedyny środek transportu - czytamy w Gazecie Krakowskiej.

Władze gmin zapewniają jednak, że nie zostawią mieszkańców bez sprawnej komunikacji i rozpoczęli wstępne rozmowy z właścicielami busów, aby znaleźć jakieś korzystne wyjście z tej sytuacji. Zastępca burmistrza Krzeszowic(woj. małopolskie) np. proponuje, aby gmina wspomagała finansowo kursy prywatnych przewoźników w dni powszednie, tak jak ma to miejsce w weekendy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.