PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą kary za przepełnione pociągi?

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    21 listopada 2012 - 08:51
Będą kary za przepełnione pociągi?

Urząd Transportu Kolejowego rozważa nałożenie kar na przewoźników po incydentach, do których doszło w trakcie tzw. długiego weekendu, od 31 października do 4 listopada.
Kontrolerzy z UTK zgłosili m.in. zastrzeżenia do wykonywanego 31 października połączenia z Gdyni do Łodzi. Pasażerowie, choć zapłacili za bilety, nie byli w stanie odbyć podróży w normalnych warunkach na odcinku Gdańsk - Tczew - informuje „Dziennik Bałtycki".

Do najbardziej bulwersującej sytuacji doszło jednak 4 listopada na dworcu w Bydgoszczy. Pasażerowie, którzy tego dnia chcieli wsiąść do pociągu TLK, zmierzającego do Gdyni, ze względu na ekstremalne przepełnienie składu nie byli w stanie tego zrobić. Zdenerwowanym podróżnym zwrócono pieniądze za bilet.

Do identycznej sytuacji doszło też 1 listopada w składzie Przewozów Regionalnych, odjeżdżającym o godz. 10.20 z Gdańska do Elbląga. W gdańskiej dzielnicy Orunia na peronie zostało 6 osób, w Pruszczu Gdańskim nie wsiadło do pociągu kolejnych 8 pasażerów - informuje „Dziennik Bałtycki".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Zła, 2012-11-21 14:18:35

    Trzeba koniecznie coś z tym zrobić - to nie jest normalne, że np. w pociagu tlk na długim dystansie przyjeżdża 6 wagonowy pociag z czego dwa wagony to pierwsza klasa, jeden wars, a reszta normalne. I potem pół pociągu jedzie pustego, a w reszcie ludzie tłoczą się jak śledzie w puszce.