PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą objazdy na linii kolejowej Warszawa-Kraków

  • PAP    15 lutego 2013 - 16:14
Będą objazdy na linii kolejowej Warszawa-Kraków

Od godz. 22 w piątek do godz. 15 w niedzielę pociągi na trasie Warszawa - Kraków będą kursować objazdem, przez Zawiercie i Jaworzno - poinformowała w piątek zarządzająca torami spółka PKP PLK. Czas przejazdu między tymi miastami będzie dłuższy o około godzinę.
Zmiany dotyczą 47 pociągów PKP Intercity i trzech pociągów Interregio Przewozów Regionalnych. Objazd pozwoli ominąć odcinek trasy między Psarami a Kozłowem, na którym będą w tym czasie prowadzone prace remontowe.

"PKP Polskie Linie Kolejowe wykonują ostatnie prace na linii kolejowej Kozłów - Starzyny, która jest przedłużeniem Centralnej Magistrali Kolejowej. Roboty polegają na wymianie sieci trakcyjnej. Są to ostatnie zaplanowane prace, wymagające przerwy w ruchu pociągów" - poinformowała PKP PLK.

Remont linii ma skrócić czasu przejazdu pociągiem ze stolicy do Krakowa do nieco ponad dwóch godzin. "Linia została gruntownie zmodernizowana; wymieniono na niej między innymi tory, przeprowadzono naprawę obiektów inżynieryjnych takich jak wiadukty i przepusty" - poinformowali kolejarze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.