PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie chłodniej w szczecińskich autobusach

  • KB    6 sierpnia 2010 - 20:14
Będzie chłodniej w szczecińskich autobusach

Szczecin wzbogaci się o kilkadziesiąt nowych, przyjaznych dla środowiska naturalnego i przystosowanych dla osób niepełnosprawnych autobusów.
Projekty dwóch szczecińskich przedsiębiorstw autobusowych SPA „Klonowica” i SPA „Dąbie” zostały rekomendowane do dofinansowania po zakończeniu oceny w ramach konkursu dla projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Marszałek Władysław Husejko, Prezes SPA „Klonowica” Krzysztof Putiatycki i Prezes SPA „Dąbie” Włodzimierz Sołtysiak podpisali umowy o dofinansowaniu inwestycji:

- „Zakup taboru autobusowego na potrzeby SPA »Dąbie« Sp. z o.o. w Szczecinie” – przyznana dotacja wyniosła 18,7 mln zł,
-„Zakup taboru autobusowego na potrzeby SPA »Klonowica« Sp. z o.o. w Szczecinie” – dotacja w wysokości 18 mln złotych.

- Podpisane na zak umowy to efekt dobrej współpracy władz miasta Szczecina i urzędu marszałkowskiego, która trwa od 2007 roku – mówił wiceprezydent Beniamin Chochulski, który również uczestniczył w podpisaniu umów.

- Wszystkie autobusy, które dzięki środkom z RPO będziemy mogli kupić, będą naprawdę nowoczesne, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, z monitoringiem zewnętrznym i wewnętrznym oraz z klimatyzacją. Teraz w środkach komunikacji miejskiej będzie naprawdę chłodniej w tak upalne dni, jakie mieliśmy na przykład w ostatnich tygodniach. – dodał prezes SPA „Dąbie” Włodzimierz Sołtysiak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.