PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie czyściej na poznańskich targowiskach

  • JL    6 kwietnia 2016 - 08:01
Będzie czyściej na poznańskich targowiskach
Spółka Targowiska jest operatorem 9 poznańskich rynków. Fot. Poznań.pl

Przez najbliższe 12 miesięcy zarządzane przez spółkę Targowiska rynki w Poznaniu sprzątać będzie firma Alkom, która wygrała przetarg na te usługi.
Targowiska liczą, że od teraz rynki w Poznaniu będą świecić czystością. Spółka, ogłaszając zamówienie publiczne, zastosowała podwyższone warunki udziału. Oferty składać mogły firmy, które mają udokumentowane doświadczenie w sprzątaniu dużych zewnętrznych powierzchni.

Oferenci zobowiązani byli też do przedstawienia zaświadczeń, że usługi te były realizowane dobrze. W specyfikacji określony też został szczegółowy system kontroli realizacji zadań oraz zwiększone kary za nienależycie wykonane usługi. Zarządca poznańskich targowisk liczy, że dzięki temu będą one solidnie sprzątane, co wpłynie na komfort zarówno handlujących jak i klientów.

Spółka Targowiska jest operatorem 9 poznańskich rynków, m.in. Jeżyckiego, Łazarskiego czy Wildeckiego. Łącznie wyłoniona w przetargu firma Alkom będzie miała do wysprzątania prawie 38 tys. mkw. Poza utrzymaniem porządku na targowiskach funkcjonujących przez cały rok, umowa obejmuje też sprzątanie części Starego Rynku podczas Jarmarku Świetojańskiego oraz Poznańskiego Betlejem.

Oprócz standardowego zamiatania usługa obejmuje także mycie płyt targowisk wraz ze stołami, wyrywanie chwastów, odśnieżanie wraz z wywożeniem śniegu i błota pośniegowego oraz sprzątanie śmieci z zachowaniem selektywnej segregacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.