PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie inwestycja w Elektrowni Opole?

  • PAP    13 maja 2013 - 12:53
Będzie inwestycja w Elektrowni Opole?

Ministerstwo Gospodarki jest przekonane, że inwestycja w nowe bloki w Elektrowni Opole będzie realizowana.
Resort nie wyklucza wsparcia państwa dla tego projektu - powiedział Tomasz Tomczykiewicz, wiceminister gospodarki, podczas V Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

„Jestem przekonany, że ze względu na bezpieczeństwo energetyczne kraju, decyzja o budowie elektrowni w Opolu będzie miała miejsce. My, jako ministerstwo gospodarki jesteśmy przekonani, że jest to niezbędne i robimy wszystko, by miało to miejsce. Są możliwe rozwiązania poprzez wsparcie państwa" - powiedział dziennikarzom Tomczykiewicz.

Czytaj też: List w sprawie Elektrowni Opole

„Być może jeszcze PGE przemyśli swoją decyzję, jest nowy minister skarbu" - dodał.

Pytany czy inwestycja mogłaby być kontynuowana przez więcej, niż jeden podmiot, odpowiedział, że każdy scenariusz nie jest wykluczony.

W kwietniu wiceminister informował, że rząd rozmawia ze spółkami węglowymi w sprawie ich ewentualnego udziału w budowie bloków w Opolu. Informacje o rozmowach zdementował później prezes JSW.

Joanna Strzelec-Łobodzińska, prezes Kompanii Węglowej uważa nowe bloki w Opolu za interesującą inwestycję.

„To bardzo interesująca inwestycja" - powiedziała.

Prezes nie chciała jednak odnieść się do spekulacji prasowych wskazujących, że KW może być zainteresowana realizacją budowy jednego z bloków elektrowni.

PGE zrezygnowała na początku kwietnia z inwestycji w budowę nowych bloków w Elektrowni Opole opalanych węglem kamiennym. W opinii spółki, zmiany na rynku energetycznym oraz w otoczeniu makroekonomicznym ograniczyły efektywność ekonomiczną tej inwestycji dla PGE.

Premier Donald Tusk poinformował, że rząd i PGE, po wycofaniu się spółki z inwestycji w rozbudowę bloków energetycznych w Opolu, będą szukać nowych optymalnych rozwiązań w celu zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski bez naruszania interesów giełdowej spółki.

Więcej informacji o kongresie tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.