PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie nowa linia i nowe tramwaje

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Trójmiasto    13 lutego 2011 - 15:39
Będzie nowa linia i nowe tramwaje

Mieszkańcy gdańskiej dzielnicy Morena zyskają nowe połączenie z centrum miasta. Wszystko wskazuje na to, że przyszłym roku rozpocznie się budowa nowej linii tramwajowej - informuje "Gazeta Wyborcza Trójmiasto".




Szacunkowy koszt budowy nowej linii to 100 mln zł.  Wcześniej inwestycja stała pod znakiem zapytania, bo pieniędzy z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko starczyło tylko na remonty istniejących torowisk, zakup 25 tramwajów swing oraz obecnie budowaną linię do Łostowic.

Czytaj też: Nowe swingi pomkną po Gdańsku

Linię na Morenę wydzielono z Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej do czasu aż znajdą się dodatkowe fundusze.

- Znaleźliśmy, i to w dwóch miejscach - mówi dla "Gazety" Andrzej Bojanowski, wiceprezydent Gdańska. - W rządowym programie pojawiły się dodatkowe pieniądze, wynikające m.in. z oszczędności w przetargach oraz opóźnieniach w realizacji niektórych projektów, pojawiła się możliwość wprowadzenia nowych inwestycji. W grudniu wysłaliśmy już odpowiednie wnioski i wszystko wskazuje na to, że zostaną pozytywnie zaakceptowane - mówi Bojanowski.

Dofinansowanie może też pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego rozdzielanego właśnie przez władze regionu, bo Pomorzu przyznano ok. 200 mln zł "nagrody" z rezerw za to, że jest jednym z najsprawniej wydających unijne euro regionów w Polsce.

Jak podaje "Gazeta" w ramach inwestycji zakupione zostaną trzy niskopodłogowe tramwaje. Linia zaś pobiegnie prawdopodobnie przez całą Morenę.

Czytaj też: Jedzie mi tu tramwaj?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.