PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie połączenie autobusowe z Koszyc na lotnisko w Jasionce

  • PAP/AH    12 kwietnia 2018 - 16:17
Będzie połączenie autobusowe z Koszyc na lotnisko w Jasionce
Pierwszy lot z Jasionki do Nowego Jorku został zaplanowany na 29 kwietnia. Połączenie obsługiwać będzie LOT. (fot. mat. pras.)

29 kwietnia wraz z inauguracją lotów z podrzeszowskiej Jasionki do Nowego Jorku uruchomione zostaną regularne połączenia autobusowe z Koszyc na Słowacji na podkarpackie lotnisko. Dzięki temu pasażerowie autobusu będą mogli odprawić się na lot za ocean.
  • Uruchomienie kursów autobusowych to efekt współpracy samorządów województwa podkarpackiego i kraju preszowskiego.
  • Komercyjnym przewoźnikiem będzie firma Trans-Europa z Rzeszowa.
  • Bilet w obie strony ma kosztować 33 euro, a w jedną 18 euro.

Jak poinformowało w czwartek (12.04) biuro prasowe podkarpackiego urzędu marszałkowskiego, autobus rozpocznie trasę w Koszycach, następnie przez Preszow, Barwinek, Krosno i Rzeszów dotrze do lotniska w Jasionce, tak aby pasażerowie zdążyli odprawić się na lot do Nowego Jorku.

Podobnie będzie z kursem powrotnym.

Komercyjnym przewoźnikiem będzie firma Trans-Europa z Rzeszowa. Bilet w obie strony ma kosztować 33 euro, a w jedną 18 euro. Przewidziane będą ulgi dla zorganizowanych grup, młodzieży i seniorów. Z kursów powrotnych na Słowację będą mogli skorzystać także podróżni wracający samolotem z Tel Avivu.

W czwartek w Preszowie odbyło się spotkanie robocze, na którym omawiano przede wszystkim działania promocyjne.

W spotkaniu uczestniczył m.in. prezes portu lotniczego w Jasionce Michał Tabisz, który poinformował PAP, że zachęcał Słowaków, do korzystania z podkarpackiego lotniska, bo to dla nich najbliższe lotnisko oferujące bezpośrednie loty transkontynentalne.

- Liczymy, że informacja o nowym połączeniu dotrze również do Słowaków mieszkających w USA. Mamy sygnały, że mieszkańcy z kraju preszowskiego są również zainteresowani nowym połączeniem do Tel Avivu - dodał Tabisz.

Obie strony zadeklarowały również zaangażowanie w promocję połączeń, zarówno autobusowego jak i lotniczego, organizacji turystycznych - Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej PROT i jej słowackiego odpowiednika KCOR.

Pierwszy lot z Jasionki do Nowego Jorku został zaplanowany na 29 kwietnia. Połączenie obsługiwać będzie LOT. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.