PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie remont dworca w Przeworsku

  • PAP    26 lipca 2010 - 12:51

PKP S.A. ogłosiły przetarg na wykonawcę remontu dworca w Przeworsku w woj. podkarpackim. Remont ma się rozpocząć jesienią br., a zakończyć pod koniec pierwszego lub na początku drugiego kwartału 2012 roku. Szacowany koszt prac to ok. 3,4 mln zł.
Jak poinformowała w poniedziałek spółka, termin zgłaszania ofert mija 4 sierpnia. Na czas remontu obsługa podróżnych będzie przeniesiona do stojących przed dworcem kontenerów z tymczasowymi kasami biletowymi.

Dworzec w Przeworsku został wybudowany w 1900 r. Kolejarze szacują, że średnio podczas doby korzysta z niego ok. 1,8 tys. podróżnych. Podczas remontu budynek ma zyskać nową elewację, drzwi i okna, oraz konstrukcję dachu. Wymienione mają być także wszystkie instalacje. W budynku mają też być zamontowane izolacje przeciwwilgociowe. Po remoncie dworzec będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wewnątrz budynku dworca powstaną nowe kasy, będzie też zamontowany monitoring i nowy system informacji wizualnej. Na zewnątrz powstanie parking.

PKP S.A. poinformowały, że na 2012 r. jest planowane zakończenie remontów dwóch innych podkarpackich dworców - w Łańcucie i w Przemyślu. Prace budowlane na przemyskim dworcu już trwają. W drugim kwartale 2013 r. ma się zakończyć remont dworca w Jarosławiu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.