PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie sesja poświęcona podwyżkom

  • PAP    12 maja 2011 - 16:06
Będzie sesja poświęcona podwyżkom

Planowane w tym roku podwyżki czynszów za mieszkania komunalne i przewidywane podwyżki opłat dla mieszkańców będą tematem nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Krakowa zwołanej na przyszłą środę.
Radni PO chcą, by informację o stanie finansów miasta i planowanych podwyżkach opłat m.in. za komunikację miejską, żłobki, przedszkola, wodę i odprowadzanie ścieków osobiście przedstawił prezydent Jacek Majchrowski, a nie ktoś z jego podwładnych.

Czytaj też: Radni w Krakowie chcą sesji o podwyżkach

Według radnych PO prezydent Majchrowski powinien przedstawić plan działania w najgorszym z możliwych dla Krakowa wariantów - gdy Regionalna Izba Obrachunkowa unieważni Wieloletnią Prognozę Finansową Miasta i okaże się, że zabraknie ok. 190 mln zł na sfinansowanie inwestycji i spłatę kredytów, zaś zadłużenie miasta na koniec roku wyniesie 65,61 proc. (przekroczy dopuszczalny poziom 60 proc.).

Radni PO poinformowali, że w środę wieczorem otrzymali pocztą elektroniczną 14 projektów uchwał dotyczących planowanych przez władze miasta podwyżek. - Na razie nie chcemy ich komentować. Niektóre mają po kilkadziesiąt stron - podkreślali radni PO.

Jak dodał radny Andrzej Hawranek z projektu dotyczącego podatków wynika, że między 2012 a 2014 r. miałyby one wzrosnąć do maksymalnych, dopuszczalnych ustawą stawek.

Rzeczniczka prezydenta Krakowa (oceń prezydenta) Monika Chylaszek zapewniła w czwartek, że prezydent przedstawi radnym informację o sytuacji finansowej miasta osobiście.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.