PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie strefa, będzie parking?

  • www.esosnowiec.pl (Arkadiusz Kaczor)    14 sierpnia 2012 - 14:10
Będzie strefa, będzie parking?

W Sosnowcu zastanawiają się nad nową koncepcją zagospodarowania placu przed Dworcem Głównym PKP.
Dotychczasowy parking, jaki się w tym miejscu znajduje, chętnie by zastąpiono kawałkiem zieleni, a wokół umiejscowiono punkty usługowe i gastronomiczne. -Wszystko po to, żeby oddać jak najwięcej miejsca samym mieszkańcom – mówi w rozmowie z e-sosnowiec.pl zastępca prezydenta miasta Arkadiusz Chęciński i zapowiada dyskusję nad wprowadzeniem stref płatnego parkowania w całym centrum Sosnowca.

Powód jaki skłonił miejskie władze do refleksji na temat wyglądu ścisłego śródmieścia był prozaiczny. – Oglądaliśmy wspólnie z Wydziałem Promocji zdjęcia miasta z lotu ptaka i doszliśmy do wniosku, że centrum Sosnowca jest zabetonowane. Dlatego myślimy o tym, żeby udostępnić mieszkańcom te tereny.

Chodzi o to, żeby było bardziej zielono i bardziej atrakcyjnie. Zawsze można poszukać inwestora, który zdecyduje się wybudować parking pod ziemią. Tym bardziej, że czeka nas kolejny przetarg na działkę za Sezamem i z moich informacji wynika, że są chętni do udziału w nim – mówi prezydent Chęciński zaznaczając: – Ten pomysł jest dopiero w formie luźnej koncepcji.

Wcześniej radnych czeka poważna dyskusja nad wprowadzeniem stref płatnego parkowania w Sosnowcu. – Musimy w tym względzie osiągnąć kompromis. Zewsząd bowiem, nawet z grona radnych należących do koalicji, słychać głosy niezadowolenia. Można krytykować, ale z głową. Jeśli nie będzie kompromisu, nie będziemy podejmować żadnych kroków ze swojej strony – podkreśla Arkadiusz Chęciński.

Prezydent dodaje jednak, że te kroki są niezbędne, jeśli ma się zmienić oblicze centrum miasta. – Musimy mieć skąd brać pieniądze na remont dróg, chodników i budowę ścieżek rowerowych. Moim zdaniem te pieniądze powinny pochodzić od użytkowników dróg. Co prawda wszyscy płacimy podatki, ale pieniędzy zwyczajnie nie starcza.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.