Będzie strefa, będzie parking?

  • www.esosnowiec.pl (Arkadiusz Kaczor)
  • 14-08-2012
  • drukuj
W Sosnowcu zastanawiają się nad nową koncepcją zagospodarowania placu przed Dworcem Głównym PKP.
Będzie strefa, będzie parking?

Dotychczasowy parking, jaki się w tym miejscu znajduje, chętnie by zastąpiono kawałkiem zieleni, a wokół umiejscowiono punkty usługowe i gastronomiczne. -Wszystko po to, żeby oddać jak najwięcej miejsca samym mieszkańcom – mówi w rozmowie z e-sosnowiec.pl zastępca prezydenta miasta Arkadiusz Chęciński i zapowiada dyskusję nad wprowadzeniem stref płatnego parkowania w całym centrum Sosnowca.

Powód jaki skłonił miejskie władze do refleksji na temat wyglądu ścisłego śródmieścia był prozaiczny. – Oglądaliśmy wspólnie z Wydziałem Promocji zdjęcia miasta z lotu ptaka i doszliśmy do wniosku, że centrum Sosnowca jest zabetonowane. Dlatego myślimy o tym, żeby udostępnić mieszkańcom te tereny.

Chodzi o to, żeby było bardziej zielono i bardziej atrakcyjnie. Zawsze można poszukać inwestora, który zdecyduje się wybudować parking pod ziemią. Tym bardziej, że czeka nas kolejny przetarg na działkę za Sezamem i z moich informacji wynika, że są chętni do udziału w nim – mówi prezydent Chęciński zaznaczając: – Ten pomysł jest dopiero w formie luźnej koncepcji.

Wcześniej radnych czeka poważna dyskusja nad wprowadzeniem stref płatnego parkowania w Sosnowcu. – Musimy w tym względzie osiągnąć kompromis. Zewsząd bowiem, nawet z grona radnych należących do koalicji, słychać głosy niezadowolenia. Można krytykować, ale z głową. Jeśli nie będzie kompromisu, nie będziemy podejmować żadnych kroków ze swojej strony – podkreśla Arkadiusz Chęciński.

Prezydent dodaje jednak, że te kroki są niezbędne, jeśli ma się zmienić oblicze centrum miasta. – Musimy mieć skąd brać pieniądze na remont dróg, chodników i budowę ścieżek rowerowych. Moim zdaniem te pieniądze powinny pochodzić od użytkowników dróg. Co prawda wszyscy płacimy podatki, ale pieniędzy zwyczajnie nie starcza.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE