PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie tramwaj z Dworca Zachodniego w Warszawie na Bemowo, Ochotę i Wolę?

  • Przegląd Prasy/Gazeta Echo    20 marca 2013 - 08:20
Będzie tramwaj z Dworca Zachodniego w Warszawie na Bemowo, Ochotę i Wolę?

Jest plan poprowadzenia linii tramwajowych obok Dworca Zachodniego w Warszawie, co połączyłoby komunikacyjnie Bemowo, Wolę i Ochotę.
Przedstawiciel Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji Wojciech Tumasz uważa, że tramwaj bardzo by się przydał, ale to bardzo odległa perspektywa - informuje "Gazeta Echo".

Jak tłumacz "GE" Paweł Pawlak, wiceprzewodniczący rady dzielnicy Wola sprawa poprowadzenia tramwajów jest bardzo stara i sięga jeszcze rządów prezydenta Pawła Piskorskiego. Gdyby się to udało, byłoby bardzo dobrze ponieważ samochody i autobusy grzęzną w korkach, zarówno w stronę Trasy AK, jak i ronda Zesłańców Syberyjskich.

Dla tramwaju z Ochoty na Wolę przygotowano aż cztery warianty - donosi "GE". - Pierwszy zakłada poprowadzenie go do ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. i dalej tunelem pod placem manewrowym dworca PKS oraz torami kolejowymi na stronę północną dworca PKP i wzdłuż Alei Prymasa Tysiąclecia.

Drugi - Bitwy Warszawskiej wzdłuż Alei Jerozolimskich w kierunku wschodnim, dalej tunelem pod peronami dworca PKP i pod torami na stronę północną, następnie przez tereny kolejowe w stronę Al. Prymasa Tysiąclecia - podaje "GE".

Wariant trzeci jest zbieżny z drugim do miejsca przejścia na stronę północną przez tereny kolejowe, następnie wzdłuż Prądzyńskiego, po zachodnim obrzeżu skweru im. Pawełka i wzdłuż Krzyżanowskiego do Kasprzaka - onformuje "GE". - I wreszcie wariant czwarty - z Bitwy Warszawskiej wzdłuż Alei Jerozolimskich w kierunku wschodnim, po zachodniej stronie projektowanego ciągu komunikacyjnego Grzymały - Sokołowskiego - Brylowska - Krzyżanowskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.