PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie więcej "gniazd" na odpady w Krośnie

  • krosnocity.pl (Piotr Dymiński)    9 września 2013 - 10:20
Będzie więcej "gniazd" na odpady w Krośnie

Od ponad 2 miesięcy obowiązują nowe przepisy dotyczące odbioru śmieci i segregacji odpadów. Tymczasem mieszkający w blokach w krośnie zwracają uwagę na zbyt małą ilość pojemników. “Czy wkrótce zostaniemy obciążeni dodatkowymi opłatami, za to, że nie segregujemy śmieci?” - pytają.
Temat segregacji odpadów w Krośnie w zabudowie wielorodzinnej wraca od lipca, kiedy nie było jasne, czy można wyrzucać odpady do pojemników oznaczonych logo Trans-Formersa (Trans-Formers  jest podwykonawcą - przy. red.).

Czytaj też: Ustawa śmieciowa oceniona na tak, ale potrzebuje doprecyzowania

Tym razem mieszkańcy zgłaszają, że pojemników na odpady segregowane jest zbyt mało. Trzeba daleko chodzić, a w efekcie pewnie nie każdemu mieszkańcowi będzie się chciało. Tym samym pod znakiem zapytania może znaleźć się wysokość opłaty pobieranej w spółdzielniach. Zgodnie z przyjętymi przez Radę Miasta stawkami opłata za odpady “zmieszane” jest wyższa niż za segregowane.

Kolejnym zgłaszanym problemem jest kwestia przepełniania się pojemników na odpady segregowane na osiedlach.

Urząd Miasta informuje, że firma realizująca zadanie  odbioru i transportu selektywnie zbieranych  odpadów  komunalnych ma obowiązek takiego ustalenia częstotliwości opróżniania pojemników, aby nie dochodziło do ich przepełnienia.

UM Krosna zwrócił  się do Zarządów Spółdzielni Mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych  z prośbą o przekazywanie  informacji o przepełnionych pojemnikach bezpośrednio do wykonawcy usługi - czyli Remondis KROeko.  Informacje w tej sprawie skierowane do UM Krosna przez mieszkańców osiedli wielorodzinnych są przekazywane  Remondis KROeko do realizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.