Bełchatów wymieni sieć ciepłowniczą

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bełchatowie planuje wymianę ponad 6,7 km sieci ciepłowniczej. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.
Bełchatów wymieni sieć ciepłowniczą

Jak donosi bełchatowski magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta) spółka ogłosiła właśnie przetarg nieograniczony na wykonanie robót budowlanych polegających na kompletnej wymianie starej kanałowej sieci ciepłowniczej na nowoczesną sieć preizolowaną w trzech rejonach miasta: na osiedlu Binków, POW oraz w rejonie ul. Sportowej i Harcerskiej wraz z częścią ul. Czyżewskiego (na odcinku od stadionu do supermarketu E'Leclerc). Początek prac zaplanowano na kwiecień, a zakończyć powinny się na przełomie sierpnia i września tak, by przed sezonem grzewczym wszystkie sieci zostały już uruchomione. Dzięki tej inwestycji awaryjność sieci będzie znacznie mniejsza, zmniejszą się też straty na przesyle ciepła.


- To przedsięwzięcie przyniesie dwie bardzo pozytywne zmiany. Po pierwsze wybudowane zostaną nowe sieci, mniej awaryjne i o lepszej izolacji termicznej, a po drugie zwłaszcza w przypadku osiedla Binków zmianie ulegną warunki zasilania, tj. zlikwidowane będą węzły grupowe, a powstaną nowe węzły indywidualne w każdym bloku - mówi Wojciech Gwoździk, Prezes Zarządu Spółki PEC.

Tegoroczne prace są częścią dużego projektu polegającego na przebudowie i modernizacji osiedlowych sieci ciepłowniczych w Bełchatowie. Wszystko ma kosztować ponad 30 mln zł, z czego ok. 21 mln zł będzie dofinansowane z Unii Europejskiej (ze środków Funduszu Spójności w ramach działania „Efektywna dystrybucja energii”). Dofinansowanie projektu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uzyskało dwadzieścia jeden przedsiębiorstw ciepłowniczych w Polsce - informuje magistrat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

To było do przewidzenia.Słabo sie starają i tyle! A było już "tak blisko",że wydawało się,że już,już,już...

Szary, 2012-02-01 21:20:09 odpowiedz

wymienić może i wymieni, ale na pewno nie jutro. niestety...

Muszkieter, 2012-02-01 21:10:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE