PARTNER PORTALU
  • BGK

Bez ogrzewania i ciepłej wody w Gdyni

  • PAP    22 lutego 2011 - 10:07

Po awarii w elektrociepłowni część mieszkańców Gdyni pozbawiona została we wtorek ciepłej wody i ogrzewania. Usterka jest już usuwana. Do wczesnego wieczora ciepło powinno dotrzeć do wszystkich domów.
Jak powiedział Piotr Surma dyrektor ds. eksploatacji w gdyńskim Okręgowym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej (zajmuje się ono dystrybucją ciepła), awaria miała miejsce we wtorek ok. godz. 4. w elektrociepłowni dostarczającej jego firmie ciepłą wodę.

Dyrektor wyjaśnił, że ciepło nie dociera do osiedli Karwiny, Dąbrowa, Dąbrówka, Fikakowo i Wielki Kack. Z kolei w dostawach ciepła do dzielnic Witomino, Pogórze, Obłuże i Redłowo występują utrudnienia (dociera tam woda o niższej niż pożądana temperatura).

Surma dodał, że z informacji, jakie ma, awaria w elektrociepłowni jest w trakcie usuwania. "Około południa spodziewamy się wznowienia dostaw ciepła do naszej firmy" - wyjaśnił dodając, że potem potrzeba będzie jeszcze trochę czasu na rozprowadzenie ciepłej wody, ale do godzin wieczornych ciepło powinno dotrzeć do wszystkich odbiorców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.