PARTNER PORTALU
  • BGK

Bez przełomu w Regionalnych

  • AZA    20 grudnia 2010 - 20:25
Bez przełomu w Regionalnych

Dzisiejsze negocjacje pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a spółką Przewozy Regionalne na temat wznowienia umowy o współpracy nie przyniosły oczekiwanego przełomu.
Nie przyniosły rozstrzygnięcia negocjacje w sprawie umowy rocznej pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a spółką Przewozy Regionalne, które podjęto dziś, 20 grudnia br., w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Tym razem w negocjacjach udział wzięli: prezes Przewozów Regionalnych, Małgorzata Kuczewska-Łaska i dyrektor Pionu Handlowego Przewozów Regionalnych Anna Lenarczyk. Na koniec rozmów odbyło się spotkanie z marszałkiem województwa Olgierdem Geblewiczem.

Dzisiejsze rozmowy nie przyniosły przełomu. Województwo nadal jest gotowe zapłacić za pociągokilometr 12,36 zł, a Przewozy Regionalne domagają się 13,52 zł. Przy założeniu, że mowa jest o 6 milionach pociągokilometrów – różnica w cenie jest znaczna. Województwo zabezpieczyło w swoim budżecie 74 mln zł. na realizację przewozów regionalnych w 2011 r. Według szacunków Urzędu Marszałkowskiego ta kwota zabezpiecza wzrost cen, koszt dzierżawy szynobusów, napraw i opłat za infrastrukturę kolejową.

- Przy założeniu, że Województwo planuje zakup od Przewozów Regionalnych co najmniej sześciu sztuk zestawów spalinowych ED-72, koszty napraw rewizyjnych mogą być niższe – przyznali dziś uczestnicy spotkania.

- Zależy mi, abyśmy zakończyli negocjacje na początku roku. Najważniejsze, aby pasażerowie mogli czuć się bezpiecznie, mając gwarancję kontynuacji przewozów regionalnych, przy jednoczesnym zapewnieniu stabilności budżetu województwa – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

Ostatecznie ustalono, że 4 stycznia 2011 r. Przewozy Regionalne prześlą kompletną ofertę, uwzględniającą treść dzisiejszych rozmów. Wszystko wskazuje na to, że podpisanie umowy rocznej będzie możliwe do końca stycznia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.