Bezpieczne dwa kółka w Toruniu

  • GK/torun.pl
  • 28-10-2011
  • drukuj
120 kolejnych, bezpiecznych stojaków na rowery zamontował w tym roku Miejski Zarząd Dróg. Przybywa również dróg dla rowerzystów. W Toruniu jest ich obecnie około 55 kilometrów.
Bezpieczne dwa kółka w Toruniu
W tym roku, w ramach „Programu rozwoju komunikacji rowerowej na lata 2007-15”, Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zamontował 120 bezpiecznych stojaków rowerowych, które umożliwiają wygodne oparcie roweru o stojak i przypięcie go za ramę, a nie tylko za koło.

„Parkingi” dla rowerzystów postawiono pod budynkami urzędów, szkół oraz przy obiektach sportowych. Dodatkowo, w ramach przebudowy ul. Mickiewicza, zostanie postawionych 40 stojaków rowerowych, które będą służyły za parking dla 80 rowerów.

– W ramach programu komunikacji rowerowej, w roku 2011 zmodernizowano kilometrowy odcinek drogi rowerowej wzdłuż Szosy Lubickiej na odcinku od ul. Winnica do Placu Sybiraków. Obecnie trwają prace w obrębie Placu Rapackiego, gdzie przy okazji budowy drogi rowerowej remontowany jest także chodnik – mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko z Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Drogi rowerowe powstają także w ramach większych inwestycji drogowych, np. przy przebudowie ul. Polnej, Skłodowskiej-Curie czy Szosy Lubickiej (wiadukt nad linią kolejową).
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE