PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpieczniej na ulicach Torunia

  • GK/torun.pl    26 maja 2011 - 12:00
Bezpieczniej na ulicach Torunia

Toruńska Straż Miejska i policja zwiększyła liczbę patroli na starówce. Szczególnym nadzorem zostały objęte miejsca najczęściej odwiedzane przez turystów.
Funkcjonariusze w mieszanych patrolach pilnują porządku w ramach Bezpiecznej Strefy Turystycznej. Od początku maja dodatkowe siły patrolują okolice Rynku Staromiejskiego, rejon ul. Ducha św. Kopernika, Żeglarskiej i Mostowej, ul. Dąbrowskiego, pl. św. Katarzyny, okolice dworca PKS i Dworca Toruń Miasto oraz Bulwar Filadelfijski i ul. Jakuba.

Szczególną uwagę zwracają na osoby dokonujące kradzieży, rozbojów oraz zakłócające ład i porządek publiczny. Specjalnym nadzorem zostały również objęte ławeczki usytuowane na terenie zespołu staromiejskiego.

Nie są to jedyne działania miasta na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Od wielu lat w Toruniu wdrażany jest system monitoringu. Obecnie działa u nas niemal 160 kamer zainstalowanych w ramach monitoringu miejskiego i osiedlowego zakładanego przy udziale miasta.

Jeszcze w tym roku w obrębie starówki i na Bydgoskim Przedmieściu przybędzie kolejnych 10 kamer, natomiast w 2012 roku – dodatkowych 26.

Ponadto, dzięki corocznemu wsparciu miasta, na ulicach Torunia pojawiają się dodatkowe patrole policji i straży miejskiej. W tym roku policji przekazano na ten cel 335 tys. zł. Kwota ta pozwoli na sfinansowanie 1750 dodatkowych dwuosobowych patroli policji oraz patroli mieszanych, czyli pełnionych przez policję i Straż Miejską.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.