PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatne przejazdy dla dzieci z rodzin wielodzietnych w Warszawie

  • PAP    30 sierpnia 2012 - 15:28
Bezpłatne przejazdy dla dzieci z rodzin wielodzietnych w Warszawie

Zbliża się początek roku szkolnego, warto więc przedłużyć bądź wyrobić bilety uprawniające do bezpłatnych przejazdów dzieci z rodzin wielodzietnych - przypomina ZTM. Wnioski w tej sprawie można składać tylko w dwóch placówkach w Warszawie.
Prawo do bezpłatnych przejazdów przysługuje dzieciom z rodzin wielodzietnych, gdzie jest czworo lub więcej dzieci, które nie ukończyły jeszcze 20 lat, uczą się i stale mieszkają na terenie Warszawy.

Aby dziecko mogło korzystać z tego uprawnienia, należy wyrobić mu specjalną, imienną kartę. Wniosek o jej wydanie mogą złożyć rodzice lub opiekunowie prawni dziecka. Uprawnienie obowiązuje do końca terminu ważności legitymacji szkolnej lub terminu zameldowania.

Czytaj też: Karta dla wielodzietnych rodzin

Składać wnioski lub przedłużyć uprawnienia będzie można tylko w dwóch placówkach w Warszawie: w Punkcie Obsługi Pasażerów na węźle komunikacyjnym Młociny (od poniedziałku do piątku w godz. 7-20, a w soboty w godz. 9.30 - 16.30) lub przy ul. Żelaznej 61 (od poniedziałku do piątku w godz. 7-20).

Do wydania nowego biletu wolnej jazdy lub przedłużenia okresu jego obowiązywania niezbędne są: dowód osobisty jednego z rodziców bądź opiekuna prawnego - do wglądu, ważna legitymacja szkolna lub studencka na rok 2012/2013, wydane przez urząd dzielnicy zaświadczenie o zameldowaniu dzieci na pobyt stały lub czasowy (trwający nie krócej niż trzy miesiące) na terenie Warszawy wraz z informacją o stopniu pokrewieństwa zameldowanych osób (zaświadczenie ważne jest przez dwa miesiące) oraz aktualne zdjęcia dzieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.