PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatne przejazdy MPK dla dużych rodzin

  • JL    18 listopada 2015 - 08:56
Bezpłatne przejazdy MPK dla dużych rodzin

We Wrocławiu za darmo komunikacją miejską będą jeździć rodziny wielodzietne. Fot. Pixabay.com.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla rodzin wielodzietnych, które korzystają z programu „dwa plus trzy i jeszcze więcej” zapowiedział prezydent Wrocławia.
We Wrocławiu z programu korzysta około 4500 rodzin. W Urzędzie Miasta Wrocławia trwają prace nad wprowadzeniem nowej taryfy na bilety komunikacji miejskiej dla rodzin wielodzietnych.

Korzystne rozwiązania mogłyby wejść w życie na początku 2016 roku, ale o tym 22 grudnia zdecydują radni na sesji rady miasta.

Wstępnie o planach związanych z rozszerzeniem katalogu ulg informował w kwietniu br. radnych dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w trakcie obrad Komisji Rodziny, Zdrowia i Spraw Socjalnych oraz Komisji Budżetu i Finansów przy okazji referowania Sprawozdania z realizacji Programu pomocy dla rodzin wielodzietnych „dwa plus trzy i jeszcze więcej”.

– Założenia, które na grudniowej sesji zaproponuję będą dotyczyć rodzin, które przystąpiły bądź przystąpią do programu pomocy dla rodzin wielodzietnych „dwa plus trzy i jeszcze więcej – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Propozycje przedstawiają się następująco:

• darmowe przejazdy komunikacją miejską w trakcie całego roku dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 24 lat,

• darmowe przejazdy komunikacją miejską dla rodziców i opiekunów we wszystkie soboty, niedziele i święta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • glewe, 2015-11-18 18:23:19

    Jako p. Prezydencie, przecież Wrocław jest wiodącą metropolią, gdzie zarobki dorównują warszawskim, a biedni jak mówił p. Ch.kiedyś na spotkaniu, to tylko garstka nierobów i pijaczków?NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: