PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatne transport i parkingi

  • PAP    15 kwietnia 2010 - 18:51

- W sobotę przejazdy transportem publicznym będą bezpłatne. Nie trzeba też będzie płacić za parkingi - zdecydowała rada miasta Warszawy.
Radni zgodzili się na nieodpłatne korzystanie z parkingów systemu "Parkuj i Jedź" od godz. 18 w piątek do niedzieli do godz. 2.30 w nocy.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował na swojej stronie, że zwolnienie z opłat za przejazdy 17 kwietnia obowiązuje w dwóch strefach biletowych. Nie dotyczy jednak wspólnego biletu ZTM-KM-WKD. Osoby podróżujące na podstawie biletów ZTM pociągami Kolei Mazowieckich, Warszawskiej Kolei Dojazdowej i Przewozów Regionalnych oraz lokalnymi liniami autobusowymi lokalnych przewoźników muszą posiadać ważny bilet.

Bezpłatnie będzie można podróżować pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej oraz linii S-9 łączącej Warszawę z Legionowem.

Informatorzy ZTM będą w sobotę odpowiadać na pytania uczestników uroczystości żałobnych, np. o najdogodniejsze połączenia komunikacyjne. W czterech miejscach Warszawy działać będą Punkty Obsługi Pasażerów: na Dworcu Wschodnim punkt będzie czynny w godz. 7-20, w Metrze Centrum w godz. 7-19, w Metrze Młociny w godz. 9-16, w Metrze Świętokrzyska w godz. 9.30-16.30.

W najbardziej uczęszczanych punktach miasta mają dyżurować informatorzy ZTM. Będą do dyspozycji pasażerów na Dworcu Wschodnim, na placu Bankowym, na lotnisku Chopina, przy Elektoralnej, w pobliżu Hali Mirowskiej, na Dworcu Wileńskim, przy stacji Metro Centrum, przy parkingach na ulicy Królewskiej.

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował także 30 tysięcy ulotek z informacjami o organizacji komunikacji w sobotę. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.