PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezrobotni będą jeździć autobusem za darmo?

  • RadomNews.pl    30 września 2013 - 12:22
Bezrobotni będą jeździć autobusem za darmo?

Radni z PO zaproponowali, by w Radomiu kursowały dwa darmowe autobusy dla bezrobotnych, które pomogą im znaleźć pracę. Natomiast radni z ramienia SLD chcą, by wprowadzono ulgi biletowe dla osób bez pracy, które funkcjonowałyby w dzień wyznaczony przez pośredniaka.
Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej chcą, by do osób, które mają ulgi biletowe dopisać bezrobotnych mieszkańców naszego miasta bez prawa do zasiłku i zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy. Mogliby jeździć autobusami komunikacji miejskiej bez biletu w wyznaczonych przez PUP dniach. Jak wyliczył Zenon Krawczyk wypadają one średnio raz na trzy miesiące. Koszt tego przedsięwzięcia wynosiłby ok. 250 tys. zł.

Czytaj też: Tam za autobus płacą złotówkę

Natomiast członkowie PO proponuje, by w Radomiu wprowadzono dwa bezpłatne autobusy, które pozwoliłyby bezrobotnym znaleźć pracę.

- Nie jesteśmy przeciwni ulgom biletowym zaproponowanym przez SLD. Jednak to nie rozwiąże problemu bezrobocia w Radomiu. My proponujemy wprowadzenie dwóch linii autobusowych dla osób bezrobotnych, które ułatwiłyby im dotarcie potencjalnego miejsca pracy, na rozmowy kwalifikacyjne. Jeden z nich łączyłby wschód i zachód miasta, a drugi północ i południe. Zgłaszaliśmy ten projekt w pierwszym półroczu 2013 roku, jednak zyskał on przychylności przewodniczącego rady miejskiej. Złożyliśmy go również do budżetu obywatelskiego, ale jak się okazało przekroczył koszt 500 tys. zł - mówi Waldemar Kordziński, szef radomskiego PO.

Czytaj też: Miejski autobus za darmo

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.