Bezrobotni będą jeździć autobusem za darmo?

  • RadomNews.pl
  • 30-09-2013
  • drukuj
Radni z PO zaproponowali, by w Radomiu kursowały dwa darmowe autobusy dla bezrobotnych, które pomogą im znaleźć pracę. Natomiast radni z ramienia SLD chcą, by wprowadzono ulgi biletowe dla osób bez pracy, które funkcjonowałyby w dzień wyznaczony przez pośredniaka.
Bezrobotni będą jeździć autobusem za darmo?

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej chcą, by do osób, które mają ulgi biletowe dopisać bezrobotnych mieszkańców naszego miasta bez prawa do zasiłku i zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy. Mogliby jeździć autobusami komunikacji miejskiej bez biletu w wyznaczonych przez PUP dniach. Jak wyliczył Zenon Krawczyk wypadają one średnio raz na trzy miesiące. Koszt tego przedsięwzięcia wynosiłby ok. 250 tys. zł.

Czytaj też: Tam za autobus płacą złotówkę

Natomiast członkowie PO proponuje, by w Radomiu wprowadzono dwa bezpłatne autobusy, które pozwoliłyby bezrobotnym znaleźć pracę.

- Nie jesteśmy przeciwni ulgom biletowym zaproponowanym przez SLD. Jednak to nie rozwiąże problemu bezrobocia w Radomiu. My proponujemy wprowadzenie dwóch linii autobusowych dla osób bezrobotnych, które ułatwiłyby im dotarcie potencjalnego miejsca pracy, na rozmowy kwalifikacyjne. Jeden z nich łączyłby wschód i zachód miasta, a drugi północ i południe. Zgłaszaliśmy ten projekt w pierwszym półroczu 2013 roku, jednak zyskał on przychylności przewodniczącego rady miejskiej. Złożyliśmy go również do budżetu obywatelskiego, ale jak się okazało przekroczył koszt 500 tys. zł - mówi Waldemar Kordziński, szef radomskiego PO.

Czytaj też: Miejski autobus za darmo

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE