PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezrobotni z Rzeszowa będą jeździć autobusami za darmo

  • jk    3 października 2014 - 08:18
Bezrobotni z Rzeszowa będą jeździć autobusami za darmo

- Dla mnie najważniejsze jest jednak myślenie o osobach, które nie mają pracy. W miarę możliwości musimy im pomagać - mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.
- Są ludzie, którzy dają sobie radę bez problemu, ale są również tacy, którzy potrzebują naszej pomocy. Musimy pomagać tym, którzy mniej zarabiają - mówi dla portalu Rzeszów-news.pl Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Czytaj też: Bezrobotni korzystają z bezpłatnych przejazdów

Nie będzie jednak łatwo. Aby korzystać z bezpłatnej komunikacji, bezrobotny będzie musiał być zarejestrowany w urzędzie pracy i mieć odpowiednie zaświadczenie uprawniające do nieodpłatnych przejazdów. Szacuje się, że z ulg będzie mogło skorzystać ok. 9 tys. osób.

Nie wszyscy radni poparli pomysł. Nie wszystkie osoby bez pracy jej szukają. Dużą grupę stanowią bezdomni i pijacy. Co na to prezydent? - Naszym obowiązkiem jest dbać o wszystkich. Nie ma znaczenia, czy to lump, czy pijak. Każdy bezrobotny mieszkaniec Rzeszowa ma takie same prawa - komentuje dla Rzeszów-news.pl Tadeusz Ferenc.

Czytaj też: Tadeusz Ferenc wśród najlepszych prezydentów kadencji 2010-2014

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • observ, 2014-10-03 14:12:42

    a może byłoby lepiej, gdyby prezydent zorganizował im możliwość zarabiania? W robotach publicznych - niewykwalifikowanych a wykwalifikowanych w usługach publicznych. Wg. zasady "wędkę a nie rybę" ...