PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezrzecze: nowy rok-nowe podwyżki

  • www.Bezrzecze.pl    28 grudnia 2012 - 12:12
Bezrzecze: nowy rok-nowe podwyżki

Od stycznia 2013 roku mieszkańcy Bezrzecza zapłacą więcej za wodę i odprowadzanie ścieków.
Radni gminy Dobra przyjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenia w wodę na terenie gminy w 2013 roku. Zgodnie z zatwierdzonymi nowymi taryfami Wodociągów Zachodniopomorskich, za 1 metr sześcienny dostarczonej wody zapłacimy od stycznia 3,46 zł netto. To aż 40 groszy więcej niż płacimy w tym roku. Nowa stawka dotyczy gospodarstw domowych oraz pozaprzemysłowych odbiorców usług.

Wzrosną także opłaty abonamentowe dla odbiorców wody. Odbiorcy rozliczający się na podstawie wodomierza głównego będą płacić 6,78 zł netto miesięcznie (wzrost o 88 groszy), rozliczający się na podstawie wodomierza przy punkcie czerpalnym w budynku wielolokalowym zapłacą 3,93 zł netto miesięcznie (wzrost o 7 groszy), a rozliczający się wg przepisów dotyczących przeciętnych norm zużycia wody, co miesiąc płacić będą 5,54 zł netto (wzrost o 3 grosze).

Nie są to jedyne podwyżki, jakie na ostatniej sesji zostały przyjęte przez radnych. Zmianie uległy również taryfy za zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Dobra. W 2012 roku stawka za 1 metr sześcienny ścieków wynosiła 4,31 zł netto. W 2013 roku będzie to już 4,71 zł netto.

Na listopadowej sesji Rada Gminy Dobra przyjęła także uchwały dotyczące ustalenia sposobu wyliczania stawki opłat dla mieszkańców za odprowadzanie odpadów. Zgodnie z naszymi przewidywaniami opłaty naliczanie będą za pomocą metody od ilości zużytej wody.

Nowy system gospodarki komunalnej w gminie Dobra wejdzie w życie już od lipca 2013 roku. Niestety, najprawdopodobniej wiązać się to będzie ze znaczną podwyżką opłat za wywóz śmieci. Jak wysoką? Dowiemy się już pod koniec grudnia, kiedy radni przyjmą wysokość stawki, na podstawie której obliczane będą opłaty.

Zgodnie z tradycją, w nowy rok wejdziemy więc z kolejnymi podwyżkami. Te przedstawione przez nas nie będą pewnie jedynymi, jakie od stycznia uderzą nas po kieszeniach. Nam pozostaje życzyć jak najwyższych zarobków, tak by rosnące opłaty nie stanowiły dla nas problemów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • glews, 2013-01-01 14:02:59

    A co tam łoić ich póki sie da!!! Jak POlaczki mądre po szkodzie to niech giną w przyrodzie!!!