PARTNER PORTALU
  • BGK

BGK wybrał gminy, które dostaną dofinansowanie na budownictwo socjalne i komunalne

  • pt    7 lipca 2017 - 14:33
BGK wybrał gminy, które dostaną dofinansowanie na budownictwo socjalne i komunalne
Od początku funkcjonowania programu powstało już 14 tys. mieszkań (fot. pixabay.com)

Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył przyjmowanie wniosków o udzielenie finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. 90 mln zł podzielono wśród 88 gmin.
• 30 czerwca Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył nabór wniosków w rządowym programie finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

•  88 wniosków uzyska bezzwrotne dotacje z funduszu dopłat, na łączną kwotę ponad 90 mln zł.

• W porównaniu do poprzedniej wiosennej edycji, wartość zakwalifikowanych wniosków wzrosła o 3 proc.

W tzw. „wiosennej” edycji 88 gmin otrzyma bezzwrotne dotacje z funduszu dopłat, na łączną kwotę ponad 90 mln zł. (lista beneficjentów w Multimediach).

- Dzięki środkom z Funduszu Dopłat powstaną 1622 lokale, a łączna wartość wszystkich inwestycji zakwalifikowanych do udzielenia finansowego wsparcia to ponad 233 mln zł - mówi Przemysław Osuch, zastępca dyrektora departamentu usług agencyjnych w BGK.

- Od początku funkcjonowania programu powstało już 14 tys. mieszkań oraz ponad tysiąc miejsc w noclegowniach i domach dla bezdomnych, co pokazuje, jak ważny społecznie jest ten program - dodaje Osuch.

Rządowy program finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego już od 10 lat efektywnie przyczynia się do wzrostu liczby tworzonych lokali socjalnych, mieszkań komunalnych, chronionych, jak również noclegowni i domów dla bezdomnych.

Dotychczas BGK przyznał jednostkom samorządu terytorialnego i organizacjom pożytku publicznego środki z bezzwrotnej dotacji w łącznej wysokości ponad 935 mln zł, co pozwoliło na realizację 1372 przedsięwzięć o łącznej wartości blisko 2,85 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.