PARTNER PORTALU
  • BGK

BGK wyda 75 mln zł na budownictwo socjalne i komunalne

  • MIW    16 marca 2017 - 13:41
BGK wyda 75 mln zł na budownictwo socjalne i komunalne
BGK wspiera inwestycje, mające na celu zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych osób najuboższych. (fot. pixabay.com)

Ruszyła 21. edycja rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. O dofinansowanie inwestycji mogą występować gminy, spółki gminne (w tym TBS-y), powiaty i organizacje pożytku publicznego.
• W ramach wiosennego naboru Bank Gospodarstwa Krajowego otrzymał z budżetu państwa 75 mln zł na dofinansowanie inwestycji, mających na celu zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych osób najuboższych.
• Nabór wniosków będzie prowadzony do 31 marca (rozpoczął się 1 marca).
• Bezzwrotna dotacja może pokryć nawet do 55 proc. kosztów inwestycji.

Na ocenę składanych wniosków, a następnie podjęcie decyzji o przyznaniu dotacji, bądź jej odmowie BGK ma 3 miesiące, więc informacja ta pojawi się w biuletynie informacji publicznej do 30 czerwca. Drugi tegoroczny nabór wniosków odbywać się będzie natomiast od 1 do 30 września.

W zależności od rodzaju przedsięwzięcia program przewiduje przekazanie bezzwrotnej dotacji wynoszącej nawet do 55 proc. kosztów inwestycji.

Czytaj: Mieszkania na wynajem od BGK pomogą gminom walczyć o mieszkańców

Jak podkreśla BGK rządowy program finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego to unikatowy program w skali kraju. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem samorządów m.in. dlatego, że jako jedyny przewiduje przekazywanie jednostkom samorządu terytorialnego bezzwrotnych dotacji. W poprzedniej edycji Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił wsparcia dla 123 przedsięwzięć na kwotę ponad 100 mln zł. W sumie, od 2007 r. Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał bezzwrotne dotacje w łącznej wysokości ponad 844 mln zł, co pozwoliło na współfinansowanie 1284 przedsięwzięć mieszkaniowych o wartości ponad 2,6 mld zł.

Czytaj: Mieszkanie Plus pogodzi najem i własność, jak ogień i wodę

Dzięki wsparciu z budżetu Państwa w całej Polsce powstało już ponad 14 tysięcy lokali socjalnych, komunalnych, mieszkań chronionych, miejsc w noclegowniach i domach dla bezdomnych, a kolejne 5,5 tysięcy pozostaje w trakcie realizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.