PARTNER PORTALU
  • BGK

BGK zbiera wnioski na wsparcie budowy lokali socjalnych, noclegowni i mieszkań chronionych

  • RAF    17 września 2009 - 14:50

Samorządy i organizacje non-profit mogą sfinansować nawet do 50 proc. wartości socjalnych inwestycji, dzięki programowi dofinansowania takiego budownictwa, koordynowanego prze BGK.
Częste pożary mieszkań socjalnych i fatalny stan techniczny budynków coraz częściej zmuszają samorządy do budowy nowych mieszkań socjalnych, chronionych oraz noclegowni. BGK zbiera właśnie (od 1 do 30 września) wnioski na dofinansowanie inwestycji w takie lokale.

Rząd podwyższył w sierniu, do 30-50 proc. ,wskaźniki maksymalnego finansowego wsparcia dla socjalnych projektów zarówno dla samorządów, jak i organizacji non-profit. Stało się to za sprawą rozporządzenia w sprawie finansowego wsparcia na tworzenie lokali socjalnych, mieszkań chronionych i lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy niestanowiących lokali socjalnych (Dz. U. Nr 120, poz. 1001). Weszło ono w życie 1 sierpnia tego roku.

- Przygotowując się do inwestycji, na początku bardzo ważna jest dokumentacja projektowa, która musi być wykonana zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury. Powinna ona składać się z projektu budowlanego, uwzględniającego specyfikę oraz przedmiar robót budowlanych. W skład projektu budowlanego wchodzi projekt zagospodarowania i uzbrojenia terenu, z opisem i informacją o bezpieczeństwie i ochronie zdrowia oraz projekt architektoniczno budowlany – mówi Krzysztof Własiński, architekt z firmy projektowej Archeton. - Nieodzowny jest również kosztorys inwestorski lub kalkulacja planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych oraz w razie potrzeby, w późniejszym etapie, projekty wykonawcze, uzupełniające i uszczegóławiające projekt budowlany - dodaje ekspert. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.