PARTNER PORTALU
  • BGK

BGKN: w Kępnie powstaną Mieszkania dla Rozwoju

  • PAP/rs    4 grudnia 2017 - 13:09
BGKN: w Kępnie powstaną Mieszkania dla Rozwoju
W dwóch czteropiętrowych budynkach powstanie łącznie 36 wykończonych "pod klucz" mieszkań. (Fot. Shutterstock.com)

W Kępnie w woj. wielkopolskim ruszyła budowa 36 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z możliwością późniejszego wykupu. Inwestycja jest realizowana w ramach programu Mieszkania dla Rozwoju, będącego częścią programu Mieszkanie plus.
• Jak poinformował BGK Nieruchomości, w poniedziałek oficjalnie podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę mieszkań w Kępnie.

• W dwóch czteropiętrowych budynkach, położonych przy ul. Przemysłowej, powstanie łącznie 36 wykończonych "pod klucz" mieszkań. Średnia powierzchnia lokali wyniesie około 50 m kw.

• Na parterze budynków powstaną cztery lokale użytkowe.

Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus mówił, że to ważne dla całej społeczności lokalnej, dla której dostępność nowoczesnych, ale niedrogich mieszkań jest kluczem do dalszego rozwoju.

Jak przypomina BGKN, wsparcie budowy dostępnych cenowo mieszkań jest jednym z priorytetów rządu. Celem jest m.in. stworzenie w Polsce nowego rynku mieszkań na wynajem. Aby to osiągnąć, niezbędna jest strategiczna współpraca instytucji państwowych, jednostek samorządu terytorialnego i inwestorów prywatnych.

Cytowana w komunikacie prasowym wiceminister rozwoju Andżelika Możdżanowska podkreśliła, że zwiększenie dostępności mieszkań, szczególnie dla rodzin mniej zamożnych, wpisuje się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. - To właśnie dostęp do mieszkań jest jednym z czynników, który stanowi dziś o potencjale wzrostu gospodarki. Pomagając polskim rodzinom w stabilnym rozwoju w ich małych ojczyznach, sprawiamy również, że lokalni przedsiębiorcy nie muszą martwić się o brak rąk do pracy - dodała.

Inwestycję mieszkaniową realizuje Towarzystwo Budownictwa Społecznego - Kępno Sp. z o.o. w oparciu o finansowanie z funduszu, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości S.A. Całość jest realizowana na zasadach komercyjnych, bez angażowania pieniędzy podatników.

Członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński tłumaczył, że w ramach "programu Mieszkania dla Rozwoju, będącego częścią szeroko pojętego programu Mieszkanie plus, realizujemy i finansujemy budowę wysokiej jakości budynków, które - tak jak w Kępnie - są przyjazne rodzinom i spełniają rygorystyczne standardy techniczne".

Kępno jest kolejnym, po Jarocinie, miastem w woj. wielkopolskim, w którym powstają dostępne cenowo mieszkania na wynajem w oparciu o finansowanie z funduszy, których aktywami zarządza BGK Nieruchomości. Łącznie BGK Nieruchomości ma w przygotowaniu około 15 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. mieszkań jest już w budowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.