PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok buduje nowe mieszkania socjalne

  • PAP    17 stycznia 2013 - 15:07
Białystok buduje nowe mieszkania socjalne

60 nowych mieszkań socjalnych powstanie w 2013 roku w Białymstoku. Inwestycja kosztować będzie około 5,mln zł. Miasto dostało na ten cel 1,5 mln zł dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego - poinformował w czwartek prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.
Budowa ma ruszyć wiosną i zakończyć się jeszcze w 2013 r. Gmina chce zbudować 3 budynki. W każdym z nich będzie się znajdować po 20 mieszkań z osobnymi wejściami, bez klatek schodowych i części wspólnych. Mieszkania będą miały zróżnicowany metraż - od 27 do 55 metrów.

Prezydent tłumaczył, że budowa mieszkań z osobnymi wejściami sprawi, że powinny być oszczędności na utrzymaniu klatek schodowych, nie powinno też być dewastacji.

Każde mieszkanie będzie miało także osobne liczniki zużycia wody, energii elektrycznej. W mieszkaniach będą grzejniki elektryczne. Stawka czynszu została ustalona na 1 zł 38 groszy za metr kw. Za ogrzewanie lokatorzy będą płacić osobno. Jak tłumaczył prezydent, miasto jako zarządca tych lokali nie będzie ponosić ryzyka, że lokatorzy nie będą płacić rachunków. W mieszkaniach znajdzie się podstawowy sprzęt sanitarny i kuchenki.

W mieście jest około 700 lokali socjalnych. Rocznie do Zarządu Mienia Komunalnego wpływa także około 700 wniosków o przyznanie takiego mieszkania. To głównie osoby, które zostały eksmitowane, a gmina musi im zapewnić takie lokum - wyjaśniła PAP rzeczniczka prezydenta Urszula Mirończuk.

W zasobach komunalnych gminy Białystok jest ogółem około 6 tys. mieszkań

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.