PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok chce kupić 20 nowoczesnych autobusów miejskich

  • PAP/AH    8 listopada 2017 - 16:57
Białystok chce kupić 20 nowoczesnych autobusów miejskich
Do 2021 roku miasto planuje zakup co najmniej 72 nowych autobusów. Fot. UM Białystok

Przetarg na zakup 20 niskoemisyjnych i niskopodłogowych autobusów komunikacji miejskiej ogłosiły władze Białegostoku. W ramach unijnego projektu zarezerwowano na ten cel 32 mln zł netto.
Jak wynika z przekazanego mediom komunikatu, miasto chce kupić autobusy w ramach unijnego projektu "Poprawa dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej".

- To początek zakupów, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz wymiana najstarszych i najbardziej wyeksploatowanych autobusów na nowe, emitujące mniej zanieczyszczeń - podano w komunikacie.

W ramach ogłoszonego przetargu miasto zainteresowane jest zakupem piętnastu pojazdów przegubowych 18-metrowych, pięciu 12-metrowych, w tym dwóch hybrydowych; zarezerwowana w projekcie kwota to 32 mln zł netto. "Ostateczna cena będzie znana po przeprowadzeniu postępowania przetargowego" - zastrzegł magistrat.

Jak podano w środowym komunikacie, do 2021 roku miasto planuje zakup co najmniej 72 nowych autobusów. Przybliżony koszt tej inwestycji, to ok. 110 mln zł netto. Zakupy będą współfinansowane z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

W ramach projektu "Poprawa dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej", samorząd otrzymał także dofinansowanie m.in. przebudowy kilku ulic, kampanii promocji komunikacji miejskiej, wprowadzania systemu informacyjnego dla obsługi przewozów osób niepełnosprawnych, czy zakupu biletomatów na przystankach i w autobusach. Łączna wartość tego projektu to - jak informowało PAP wcześniej miasto - blisko 109,5 mln zł; z UE pochodzi blisko 84,5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.