PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok, energooszczędne oświetlenie za 8,5 mln zł

  • pt    27 sierpnia 2015 - 10:24
Białystok, energooszczędne oświetlenie za 8,5 mln zł

Ulice w Białymstoku zyskają nowoczesne oświetlenie - fot.bialystok.pl

W Białymstoku będzie bezpieczniej i oszczędniej. Miasto realizuje program „Sowa – Energooszczędne oświetlenie uliczne”. 35 białostockich ulic zyska nowoczesne, energooszczędne oświetlenie uliczne.
Projekt „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Białymstoku” jest dofinansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obejmuje on modernizację oświetlenia na 35 ulicach w mieście.

Instalują energooszczędne oświetlenie

Zakłada wymianę wyeksploatowanych linii zasilających, słupów oświetleniowych oraz opraw oświetlenia wyposażonych w rtęciowe źródła światła na energooszczędne urządzenia oświetleniowe.

Widniej i bezpieczniej

Nowe oświetlenie będzie zużywało mniej prądu, pozwoli więc na oszczędności. Nowe, LED-owe oprawy świetlne emitują białe światło i poprawiają widoczność na ulicach. Dzięki temu droga białostoczan np. do domów i szkół będzie bezpieczniejsza.

Koszt projektu „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Białymstoku” to ok. 8,63 mln zł, dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to ok. 3,9 mln zł (45 proc.).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.